Ile wietrzyć pościel na mrozie ?

Jaka wentylacja jest potrzebna, aby pościel była świeża na zimno?

Każdy z nas wie aż za dobrze, że o naszą pościel do sypialni trzeba odpowiednio dbać. Problem z tkaninami polega na tym, że w ich strukturze może gromadzić się niezliczona ilość kurzu i roztoczy. W związku z tym może wywołać szereg reakcji alergicznych, które znacznie obniżą komfort naszego snu. Dbanie o kołdrę to nie tylko jej regularne czyszczenie i pielęgnacja, ale także pozostawienie jej do wyschnięcia. Szczególnie poleca się to robić zimą, kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. Ale ile wentylacji potrzebuje pościel na zimno?

Po pierwsze, świeżość to ważna procedura higieniczna. Poduszki z pierza i/lub puchu potrzebują dostępu do świeżego powietrza, aby zachować elastyczność, dzięki czemu stają się wygodniejsze. W przypadku kołder i/lub kołder wyściółka jest lepiej rozłożona i podczas snu jest nam cieplej.

O ile świeży zapach pościeli po wysuszeniu jest wyjątkowy i zdecydowanie pomaga w zasypianiu, to najważniejszą korzyścią z tego zabiegu jest oczyszczenie pościeli z roztoczy. Warunki panujące w naszych sypialniach stwarzają idealne warunki do ich rozwoju. Ciepło i odpowiednia wilgotność powietrza sprawiają, że ściółka jest idealnym siedliskiem dla mikroorganizmów. Odchody roztoczy kurzu domowego są jednym z najczęstszych alergenów. Są przyczyną alergii, astmy, kataru i bólów głowy. To wszystko sprawia, że ​​jesteśmy ospali, co z kolei osłabia nasz stan fizyczny i psychiczny. Dlatego w słoneczne i mroźne dni warto powiesić pościel na balkonie, na krzesłach ogrodowych czy nawet za oknem. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na suszenie pościeli bezpośrednio na mrozie, można to zrobić w sypialni. Rozłóż pościel na łóżku i otwórz okna na tyle szeroko, aby zapewnić odpowiednią wymianę powietrza. Gwarantuję, że już po raz pierwszy poczujesz pozytywy 🙂

Jak prawidłowo wietrzyć pościel na mrozie.

Suszenie pościeli na zimno również musi być wykonane prawidłowo. Często często „układamy” poszczególne elementy tekstyliów do sypialni „na sobie”. Jest to błędna technika i nie powoduje cyrkulacji zimnego powietrza przez dolne warstwy pościeli. Najlepiej więc wyjąć futon osobno. Nie kładziemy poduszek na kołdry i odwrotnie. Każdy element musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby powietrze mogło swobodnie przepływać przez materiał i wypełniać warstwy. Dzięki temu kurz i roztocza można praktycznie całkowicie wyeliminować.

Kołdrę najlepiej suszyć na zimno, gdy powietrze jest suche i wietrzne. Ważne jest, aby nie zamoczyć pościeli. Dlatego nie zaleca się wietrzenia zbyt wcześnie lub zbyt późno w ciągu dnia. Pościel może być wentylowana na wiele sposobów. Jeśli posiadamy własny ogród, lepiej postawić pościel na suszarce lub nawet na krześle lub meblach ogrodowych. Dobrym miejscem jest również balkon lub patio. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na suszenie pościeli na zimno, można to zrobić w sypialni. Rozłóż pościel na łóżku i otwórz okna na tyle szeroko, aby zapewnić odpowiednią wymianę powietrza.

Jak przewietrzyć pościel w pokoju? Trzeba rzucić go luźno na łóżko i otworzyć okno na 1-2 godziny, ale im dłużej tym lepiej. Podczas suszenia kołdrę i poduszkę należy odwrócić na lewą stronę. Wtedy wiatr bardziej je odświeży. Jeśli na zewnątrz jest ciepło, możemy również spróbować otworzyć drzwi, aby wytworzyć wiatr.

zobacz również: Jak zamontować parasol na balkonie?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *