Suszenie ręczników w suszarce Jaki program ?

Jakiego programu użyć do suszenia ręczników w suszarce.

Pranie wstępne Najpierw, jak w przypadku każdego innego prania, zapoznaj się z zaleceniami producenta ręczników oraz producenta detergentów do prania. Stosowanie się do tych wskazówek pozwoli Ci odpowiednio dbać o ręczniki i przedłużyć ich żywotność. Przed pierwszym użyciem umyj ręczniki, aby usunąć pozostałości chemikaliów produkcyjnych i brudu z transportu lub przechowywania. Kolejną zaletą pierwszego prania jest to, że zachowuje kolor ręcznika i zwiększa odporność na uszkodzenia.

Włożenie już postrzępionych ręczników do suszarki bębnowej lub odświeżenie ich parą, np. w pralce parowej Bosch lub parowarze Bosch, może poprawić wygląd i miękkość już postrzępionych ręczników. Możesz także użyć domowych środków, takich jak mycie ręczników octem i sodą oczyszczoną. Dodanie pół szklanki sody oczyszczonej do fazy płukania może odświeżyć materiał i poprawić jego wygląd. Dodanie pół szklanki octu do kubka pozytywnie wpływa na objętość i miękkość ręcznika. Może jednak pogorszyć zapach odzieży. Dlatego częściej zalecana jest metoda parowa oraz zastosowanie nadmuchu gorącego powietrza w suszarkach bębnowych.

Szafka łazienkowa – bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala dobrze izolować ręczniki nie tylko pod względem materiału, ale także według zastosowania i rodzaju materiału. Jeśli chcemy trzymać ręczniki w szafce, pamiętajmy, aby były suche i równomiernie złożone. Szafka pod umywalkę świetnie nadaje się do przechowywania ręczników.

Jak suszyć ręczniki w suszarce.

Po praniu nie należy zbyt mocno wirować ręcznika, lepiej skorzystać z suszarki składanej lub suszarki bębnowej (wysoka temperatura suszenia sprawi, że ręcznik będzie miękki, a jednocześnie usuniemy wszelkie drobnoustroje pozostawione w tkaninie). Ręczniki kuchenne i kąpielowe najlepiej w miarę możliwości wieszać na zewnątrz – świeże powietrze pozytywnie wpłynie na ich miękkość i objętość. Warto je potrząsnąć przed powieszeniem, co zminimalizuje zagniecenia powstałe podczas prania.

Wieszak na ręczniki – Po umyciu ręczników do rąk i ręczników do twarzy trzymaj je blisko zlewu, wanny lub umywalki, aby zawsze były pod ręką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać wieszaka, jeśli są odpowiednio wysuszone. Starajmy się jednak, aby zwisał swobodnie i nie marszczył się, jednocześnie minimalizując ryzyko zachlapania wodą.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas suszenia ręczników, jest ustawienie suszarki na wysoką temperaturę. Jednak ustawienie pralki na maksymalny cykl wirowania odpowiedni dla wsadu jest doskonałą techniką skracania czasu suszenia. Energiczne cykle wirowania spowodują, że z ręcznika wydostanie się jak najwięcej wody, ponieważ ręcznik lubi pozostawać w wodzie. Dzięki temu ręczniki pozostawione w suszarce są już suche.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *