Ile trwa suszenie drewna ?

Jak długo trwa suszenie drewna.

Czas schnięcia drewna zależy od rodzaju drewna, czasu cięcia i sposobu przechowywania. Im gęstsze drewno, tym mniejsza cyrkulacja powietrza w miejscu przechowywania i dłuższy czas schnięcia. Najlepszą porą na ścinanie drewna jest okres od listopada do marca, kiedy to drewno ma naturalnie najniższą wilgotność. Świeże drewno liściaste powinno schnąć przez około dwa lata. Optymalny czas schnięcia dębu to trzy lata.

Jak długo drewno musi schnąć naturalnie (na powietrzu) ​​dla domu w technologii szkieletowej, tzw. „kanadyjskiej”. Wykonawca zapewnił mnie, że wystarczy miesiąc, bo drewno naturalnie traci wilgoć, nawet jeśli jest wbudowane. Powiedział, że ręczne suszenie drewna w suszarni może spowodować pękanie drewna po kilku latach.

Profesjonaliści i hobbyści stosujący skuteczne metody szybkiego suszenia drewna doradzą, jak bez problemu zrobić to samemu. Te niepozorne konstrukcje wykorzystują element naturalnego suszenia drewna opałowego na świeżym powietrzu, zwany przepływem powietrza. Drugim użytym czynnikiem jest temperatura. Najważniejszą rzeczą w suszarce do drewna jest to, jak generować silny przepływ powietrza. Mówimy o prędkości powietrza do 170 km/h. Tylko takie warunki można uznać za optymalne do suszenia drewna. Dzięki idealnie dobranym warunkom czas suszenia drewna w suszarce jest skrócony do minimum. W większości przypadków czas suszenia drewna w piecu waha się od 8 do 20 godzin, ale ostateczna długość zależy od wilgotności drewna.

Czas schnięcia drewna.

Ulewa zrujnowała twój dom? Czy drewno zgniło? Masz dość długotrwałego naturalnego suszenia drewna? Nie lubisz czekać i chcesz szybkich rezultatów? Wszystkie Twoje problemy rozwiąże nowoczesny sprzęt – suszarka do drewna. Dbanie o drewno stało się teraz łatwiejsze! Przekonaj się o jego zaletach.

Tej wiosny wycięliśmy kilkanaście drzew z sosnowego lasu, aby przygotować deski na podłogi naszego domu w tartaku. Deski suszone są w sposób „naturalny”, tzn. są suszone na świeżym powietrzu, ułożone w odpowiedni sposób, w dość wentylowanym miejscu. Nie chcemy suszyć desek w piekarniku, ale najpierw zastanawiamy się, jak długo powinno schnąć, a po drugie, jeśli wkładamy je do szopie, czy nadaje się do użytku zimowego. Nasi znajomi radzili nam nie wkładać desek do szopy i twierdzili, że mogą stracić kolor (szarzeją i przez to stają się bezużyteczne), a my baliśmy się zostawiać deski na mrozie i wietrze (nawet jeśli je chronimy) zakładając pokrywkę na dachu), narazimy je również na zniszczenie. Nie chcemy popełniać błędów…

Pliki cookie i powiązane technologie umożliwiają prawidłowe działanie strony internetowej i pomagają nam dostosować nasze oferty do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze wykorzystanie wszystkich tych plików i udać się do sklepu lub dostosować sposób korzystania z plików do własnych upodobań, wybierając „Niestandardowa zgoda”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *