Jak wietrzyć dom zimą?

Dobre pytanie. Ogólnie powinno się to robić dość często – otwierając okna i drzwi.

Zapewnienie mieszkaniom i domom jednorodzinnym należytej wentylacji jest
ważne w każdym momencie roku. Należy mieć to na uwadze, jeśli chcemy,
aby nasza domowa przestrzeń była wypełniona świeżym powietrzem. W
okresie wiosny i lata, kiedy za oknami jest zwykle ciepło, problemu nie
ma. Jednakże wietrzenie domu w zimie to już nieco poważniejsze
wyzwanie. Cóż, nie ma tutaj żadnego idealnego sposobu. Jeśli chcemy mieć
wywietrzone wnętrze, kiedy za oknami jest chłodno, trzeba po prostu
liczyć się z chwilowym wychłodzeniem pomieszczeń.

Wietrzenie w domu w mroźne dni – o czym pamiętać?

Pewnym rozwiązaniem na czas zimy jest częściowe rozszczelnienie okien.
Większość nowoczesnych skrzydeł okiennych posiada takie funkcje. Nie
należy jednak ich nadużywać, aby uniknąć zjawiska tak zwanego spaczenia
okien. Poza tym, gdy podczas zimowego wietrzenia temperatura się obniża,
termostaty grzejnikowe mogą w odpowiedzi na zimno „wpuszczać” więcej
ciepła, a to może podnieść koszty CO. Wówczas przed otwarciem okna
najlepiej będzie skręcić grzejniki na zero, a włączyć na „trójkę”, kiedy
wietrzenie już się zakończy.

 

Jak wietrzyć dom i mieszkanie zimą?

Wentylacja to proces wprowadzania świeżego powietrza do budynku lub przestrzeni w celu zastąpienia zużytego powietrza. Wentylacja pomaga zapobiegać rozwojowi śmiertelnych chorób i pleśni, zabija komary i muchy oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się dymu wewnątrz budynku. Ludzie używają wentylatorów i innych środków do wentylacji swoich domów latem, ale robią to częściej w miesiącach zimowych. Dzieje się tak, ponieważ jesienią i zimą temperatury spadają; to sprawia, że ​​idealnie nadaje się do dodania wentylacji do domu lub firmy.

Wentylacja jest niezbędna w domach i firmach w zimnym klimacie. Obszary te wymagają większej wentylacji niż te w cieplejszych regionach. Na przykład dom znajdujący się w Dallas w Teksasie potrzebuje więcej wentylacji niż dom położony w Los Angeles w Kalifornii w okresie letnim. Jednak zbyt duża cyrkulacja powietrza w okresie zimowym może spowodować uszkodzenia konstrukcji budynków. Systemy wentylacyjne powinny być zaprojektowane tak, aby ograniczyć uszkodzenia bez zmniejszania przepływu powietrza. Dzieje się tak, ponieważ zimne powietrze z zewnątrz powoduje uszkodzenia konstrukcji budynków, gdy do nich dostanie się. Zamiast tego systemy powinny minimalizować uszkodzenia przy zachowaniu odpowiedniej wentylacji.

Pomieszczenia wewnętrzne również powinny być dobrze wentylowane w miesiącach zimowych. To zdrowy rozsądek, że pomieszczenia wewnętrzne powinny być dobrze wentylowane o każdej porze roku. Jest to jednak szczególnie ważne w miesiącach zimowych. Temperatury spadają jesienią i utrzymują się na niskim poziomie przez większość zimowych miesięcy. Dlatego szczególnie ważne jest utrzymanie wysokiej wentylacji w domu lub firmie. Wysoki poziom wilgotności w pomieszczeniach dodatkowo utrudnia utrzymanie chłodu i świeżości we wnętrzach. Regularne czyszczenie za pomocą osuszaczy pomaga w tych zadaniach, usuwając wilgoć z powietrza.

Pory roku decydują o tym, kiedy ludzie muszą dodać wentylację do swoich domów lub planów biznesowych. Lata są do tego idealne, ponieważ cyrkulacja powietrza jest łatwa i można w minimalnym stopniu uszkodzić konstrukcje. Jesień i zima to również dobre czasy, ponieważ temperatury spadły na tyle daleko, że w wielu miejscach uzasadniona jest wentylacja. Jeśli chcesz, aby Twój plan był skuteczny, skontaktuj się z firmą lub uzyskaj wycenę od wykwalifikowanej osoby przed dodaniem wentylacji!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *