Jak zrobić ozdoby na choinkę z pomarańczy i z szyszek

Ciekawe ozdóbki z szyszek i pomarańczy. Zawsze czuć ten zapach skórki od pomarańczy

Rękodzieło ma coraz więcej zwolenników i nie ma w tym nic dziwnego.
Ludzie chcą na własną rękę wykonywać niektóre przedmioty, a szczególnie
wdzięcznym obiektem są w tym kontekście dekoracje – w tym te najbardziej
popularne, czyli świąteczne. Gustowne ozdoby na choinkę z suszonych pomarańczy
to jedna z możliwości. Można też pokusić się o użycie goździków,
których aromat wspaniale komponuje się z cytrusami. Tym sposobem
powstanie dekoracja nie tylko bardzo ładna, ale także wnosząca do
wnętrza fantastyczny zapach.

Ozdoby świąteczne na choinkę z szyszek

Doskonałym sposobem na przygotowanie idealnej ozdoby są także szyszki.
Naturalne, łatwo znaleźć je w parku czy na skwerku, gdzie rosną drzewa
iglaste. Po wysuszeniu szyszka jest materiałem bardzo trwałym. Nie
będzie pleśnieć ani w żaden sposób się degradować, więc raz przygotowany
zestaw szyszkowych ozdób może z powodzeniem służyć do dekorowania
choinki przez kilka sezonów. Gdy zajdzie potrzeba, zawsze można pokusić
się o wykonanie nowego kompletu, co nie będzie zadaniem trudnym.

 

Jak zrobić ozdoby choinkowe z pomarańczy ?

Twórz pomarańczowe ozdoby w kilku prostych krokach.

co jeszcze? Np. girlandy można powiesić w dowolnym miejscu, na oknie, przy kominku, a nawet dalej udekorować całą balustradę schodów pomarańczami w towarzystwie gałązek choinkowych. piękna rzecz! Możesz też jak najprościej użyć plasterków pomarańczy – powiesić je na choince.

Pierwszym krokiem w przygotowaniu pomarańczowych ozdób choinkowych jest pocięcie ich na grubość 0,5 cm. Plastry, które są zbyt grube, schną długo, a efekt końcowy może nie być zadowalający. Musisz także zastanowić się, jak szybko możesz uzyskać dekoracje, ponieważ suszenie pomarańczy można wykonać na wiele sposobów.

Pomarańczowe ozdoby świąteczne są bardzo łatwe i szybkie w wykonaniu. Pamiętaj jednak, że do dekoracji choinki powinniśmy używać suszonych pomarańczy. Jak zrobić suszone pomarańcze na choinkę? Pomarańcze dokładnie opłucz i pokrój w plasterki. Nie obieraj ich. Plastry ze skórką lepiej trzymają swój kształt i dobrze wyglądają po wyschnięciu. Możesz użyć piekarnika do suszenia plasterków pomarańczy. To chyba najszybszy sposób. Musimy jednak uważać, aby plastry nie przypalały się zbyt mocno ani nie pękały. Pomarańcze suszy się w stosunkowo niskich temperaturach – zdecydowanie wystarczy 100⁰C. Musimy pilnować piekarnika i od czasu do czasu zaglądać do środka, aby ocenić, jak suche są plastry pomarańczy. Zwykle cały proces trwa około 3-4 godzin. Wysuszony plasterek przekłuć grubą igłą i przez powstały otwór przewlec sznurek lub wstążkę. Ozdoby można następnie zawiesić na choince.

Twórz pomarańczowe ozdoby za pomocą gotowego zestawu ozdób.

Suszone pomarańcze można wykorzystać również do ozdabiania świec, wieńców bożonarodzeniowych czy pierścionków na sztućce. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Pomarańczowe ozdoby są gustowne, efektowne i super łatwe w wykonaniu – więc ich wykonanie to świetna przedświąteczna zabawa dla całej rodziny!

Suszone plastry pomarańczy są również doskonałym materiałem do robienia świątecznych wieńców i łańcuszków. Do tego potrzebny będzie długi przewód neutralny. Zrób dwie dziurki igłą w każdym plastrze i przeciągnij przez nie kawałek sznurka, aby pomarańcze leżały płasko na sobie. Jeśli wolisz układać pomarańcze jedna po drugiej, przeciągnij kawałek sznurka przez środek każdego plasterka – zawiąż supeł z każdej strony plasterka, aby ozdoby się nie zsuwały. Możesz oddzielić plasterki pomarańczy laski cynamonu, suszone rajskie jabłka lub szyszki sosnowe.

Suszone pomarańcze są gotowe – kolorowe i pięknie prześwitujące. Co dalej? Możesz powiesić je na rustykalnej choince – dekoracje w tym przypadku powinny być minimalistyczne i wykonane z naturalnych materiałów. Za pomocą grubej igły przewlecz sznurek lub wstążkę przez plastry pomarańczy i zawieś je na gałęziach choinki. Suszone pomarańcze można powiesić w stanie naturalnym lub dodać inne elementy. Za pomocą pistoletu do klejenia możesz przykleić gwiazdkę anyżu, kilka gałązek iglastych, małą kokardkę lub małą wiązkę sztucznych jagód głogu lub jarzębiny do każdego plasterka.

 

Ozdoby świąteczne ręcznie robione z szyszek ?

Jak zrobić ozdoby świąteczne z szyszek sosnowych.

  1. Aby wykonać ozdoby świąteczne z rożków wystarczy przygotować gąbkę roślinną lub styropian lub kółko ze słomy (jeśli chcesz zrobić wieniec świąteczny), dużą ilość rożków różnej wielkości oraz pistolet do kleju. Cała praca polega na przyklejeniu stożka do podstawy. Nieuchronnie pojawią się luki, ale możemy je wypełnić małymi szyszkami, żołędziami lub koralikami. Zwężająca się główka świetnie wygląda z odrobiną farby w sprayu (białej lub srebrnej).
  2. Stroiki z szyszek świerkowych lub sosnowych wyglądają wyjątkowo! Jeśli chcesz uzyskać niezwykły i elegancki efekt, spróbuj zrobić świąteczną tiarę ze szklanych rożków. Znajdź szklaną, przezroczystą trumnę, wazon lub kielich w swojej domowej szafce. Wewnątrz umieść kilka gałązek iglastych lub mchu leśnego, szyszki, laski cynamonu i sznur delikatnych światełek. W ten sposób w mniej niż 10 minut stworzysz piękne i eleganckie ozdoby świąteczne z szyszek sosnowych.
  3. Szyszki są bardzo cenionym materiałem do wykonywania ozdób. Są całkowicie zgodne z trendem bycia blisko natury, łatwe do zdobycia i całkowicie bezpłatne. Szczególnie urokliwe ozdoby z szyszek to ozdoby świąteczne, które utrzymują nas w świątecznym nastroju przez cały grudzień. Co można zrobić ze stożkiem? Sprawdź 5 łatwych i skutecznych pomysłów na dekorowanie szyszek sosnowych.

Wykonywanie ozdób choinkowych z szyszek sosnowych.

Szyszki pięknie prezentują się również na choinkach, zwisając pojedynczo z gałęzi. Ta dekoracja nie wymaga od nas dużego zaangażowania. Wystarczy przymocować zapętloną wstążkę do stożka za pomocą gorącego kleju lub pinezek (przy ciężkich szyszkach pinezki nie sprawdzą się) i powiesić na gałęzi choinki. Szyszki możemy również ozdobić małymi kokardkami. Zarówno długie szyszki świerkowe, jak i mniejsze szyszki sosnowe świetnie prezentują się na choince.

Wykonanie choinki z szyszek nie jest trudne, taka dekoracja nie tylko przyciągnie uwagę i nada wnętrzu świątecznego nastroju, ale jest również świetnym pomysłem na prezent. Aby to zrobić, potrzebujesz szyszek sosnowych o różnych rozmiarach, szyszki sosnowej, kleju na gorąco i dekoracji. Szkielet choinki wykonany z tektury Potrzebna będzie podstawa do mocowania szyszek. Użyj tektury, aby zrobić stożek i podstawę. Jeśli masz wiele stożków lub są one duże, będziesz potrzebować większego stożka. Przyklej podstawę na zakład, aby mieć pewność, że będzie dobrze przylegać i wzmocnić zwężającą się strukturę drzewka. Zbuduj „gałązki” – lepkie szyszki Najlepiej wygląda choinka wykonana z szyszek sosny różnej wielkości. Szyszki powiększone to te, które spadają z drzewa i uwalniają nasiona przez otwarcie. Posortuj szyszki według rozmiaru, a następnie uporządkuj je od największego na dole, średniego, do małego na górze. Musisz przykleić na gorąco każdy stożek i przykleić go do stożka. Spróbuj przykleić stożki z jak najmniejszym odstępem między nimi. Udekorowanie choinki Po zakryciu całego stożka nadszedł czas, aby udekorować choinkę. Kolorowe perełki przyklejamy na gorąco w miejscach, które będą pełnić rolę bombek. Możesz też nakleić inne ozdoby na szyszki lub posypać cekinami choinkę. Pięknie wygląda również pomalowany białą farbą akrylową. Jeśli lubisz minimalizm, możesz ozdobić choinkę tylko błyszczącymi łańcuchami. Domową choinkę z szyszek można wykorzystać jako ozdobę lub pomysł na prezent. Choinka z pingwinami i bałwankami? Oryginalne bombki choinkowe: jak zrobić bombki z żarówek…

Do wykonania choinek możemy również wykorzystać bielone szyszki. Gdzie mogę to kupić? Wrzuć je do dużego słoika i… polej ubrania wybielaczem! Następnie po prostu czekamy, aż szyszki zrobią się białe, a następnie je czyścimy i suszymy. Efekt będzie niesamowity.

Kiedy zbierać szyszki do dekoracji?

Do celów medycznych stosuje się małe żywiczne zielone szyszki. W przypadku dżemu musisz wziąć te guzki, które łatwo przekłuć paznokciem lub przeciąć nożem. Zazwyczaj osiągają 1-4 cm długości i można je zbierać od połowy maja do czerwca w pierwszej dekadzie. Z takich młodych zielonych szyszek miód zamienia się w zaskakująco piękny malinowy kolor. Ma prawie taką samą konsystencję jak naturalna. Jeśli wiosna jest zimna i późna, z długimi przymrozkami i długimi roztopami, zbiór szyszek może się nieznacznie powiększyć. I odwrotnie, w ciepłą wiosnę najlepiej zrobić to na początku czerwca.

Szyszki nie radzę zbierać późną jesienią, lepiej zbierać je latem, kiedy jest ciepło i sucho. Mój wybór był na początku zimy, kiedy liście zakryły las, więc trudno było znaleźć szyszki, były mokre i „ukryte”. Nie udało mi się wykonać pracy z powodu braku czasu, a stożki nie były ładne, ale zrobiłem świąteczny dzwonek na płycie mdf. Wcześniej malowany szyszkami z farby akrylowej.

Kiedy zbierać szyszki sosnowe, zależy od przeznaczenia kolekcji. Wiosną, po zapłodnieniu, szyszki męskie obumierają, a żeńskie „repliki” w następnym roku wypuszczają nasiona. Ten „rozprzestrzenianie” można zbierać przez całe lato. Nie można ich jednak używać nigdzie indziej niż do rękodzieła dziecięcego i celów dekoracyjnych. Chociaż ostatnio pojawiły się ogłoszenia sprzedające szyszki sosnowe… torebki. Okazuje się, że oba są używane w ogrodnictwie krajobrazowym do pokrywania drzew i oba są w tej samej formie iglastej. Nawiasem mówiąc, w przeszłości samowary ogrzewano szyszkami sosnowymi.

Kiedy zbierać szyszki do dekoracji?

  • Do celów medycznych stosuje się małe żywiczne zielone szyszki. W przypadku dżemu musisz wziąć te guzki, które łatwo przekłuć paznokciem lub przeciąć nożem. Zazwyczaj osiągają 1-4 cm długości i można je zbierać od połowy maja do czerwca w pierwszej dekadzie. Z takich młodych zielonych szyszek miód zamienia się w zaskakująco piękny malinowy kolor. Ma prawie taką samą konsystencję jak naturalna. Jeśli wiosna jest zimna i późna, z długimi przymrozkami i długimi roztopami, zbiór szyszek może się nieznacznie powiększyć. I odwrotnie, w ciepłą wiosnę najlepiej zrobić to na początku czerwca.
  • Szyszki nie radzę zbierać późną jesienią, lepiej zbierać je latem, kiedy jest ciepło i sucho. Mój wybór był na początku zimy, kiedy liście zakryły las, więc trudno było znaleźć szyszki, były mokre i „ukryte”. Nie udało mi się wykonać pracy z powodu braku czasu, a stożki nie były ładne, ale zrobiłem świąteczny dzwonek na płycie mdf. Wcześniej malowany szyszkami z farby akrylowej.
  • Kiedy zbierać szyszki sosnowe, zależy od przeznaczenia kolekcji. Wiosną, po zapłodnieniu, szyszki męskie obumierają, a żeńskie „repliki” w następnym roku wypuszczają nasiona. Ten „rozprzestrzenianie” można zbierać przez całe lato. Nie można ich jednak używać nigdzie indziej niż do rękodzieła dziecięcego i celów dekoracyjnych. Chociaż ostatnio pojawiły się ogłoszenia sprzedające szyszki sosnowe… torebki. Okazuje się, że oba są używane w ogrodnictwie krajobrazowym do pokrywania drzew i oba są w tej samej formie iglastej. Nawiasem mówiąc, w przeszłości samowary ogrzewano szyszkami sosnowymi.

Koniecznie popatrzmy jakie ozdoby na choinkę możemy wykonać samodzielnie. Dużym zainteresowaniem cieszy się ozdoba z szyszki na choinkę, a to dlatego, że jest ona stosunkowo tania i jednocześnie łatwa do przygotowania. Takie ozdoby na choinkę z szyszek możemy zrobić razem z dziećmi.

Czy wiemy jak może być zrobiona ozdoba z szyszki na choinkę?

Jeśli interesuje nas ozdoba z szyszki na choinkę, to warto wiedzieć, że możemy ją zrobić bardzo prosto.
Wystarczy niewielkich rozmiarów szyszka, ozdobna wstążka i klej na gorąco.
Co więcej, takie ozdoby na choinkę z szyszek możemy udekorować sprayem w srebrnym kolorze,
aby prezentowały się jeszcze piękniej.

Poszukajmy pomysłów na ozdoby na choinkę z szyszek

Jeśli nie wiemy jak mogłyby wyglądać takie ozdoby na choinkę z szyszek,
to możemy poszukać różnych inspiracji. Wystarczy kupić odpowiednie
magazyny z dekoracjami do domu, albo wybrać się do sklepów z takimi
akcesoriami. Wcale nie potrzeba wiele czasu, aby ozdoba z szyszki na choinkę wyszła spod naszych rąk.
Jeśli podobają nam się ozdoby na choinkę z szyszek, to z pewnością powinniśmy zobaczyć, w jaki sposób można je zrobić. Może
się okazać, że będzie to łatwiejsze niż sądziliśmy. Dodatkowo taka
ozdoba z szyszki na choinkę nie kosztuje dużo, a będziemy mieli wiele
satysfakcji, że wykonaliśmy ją samodzielnie.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *