Suszenie butów w suszarce Jaki program ?

Jakie są najlepsze wskazówki dotyczące suszenia butów w suszarce?

Jeśli masz w domu suszarkę do ubrań, bardzo szybko wysuszy ona Twoje buty. Jeśli jest na nim błoto, spłucz buty delikatnym strumieniem wody. Napełnij suszarkę ręcznikami – kluczem jest to, aby nie uderzały o ściany suszarki. Załóż buty i ustaw najdelikatniejszy program suszenia, jaki oferuje Twoja suszarka. Nie przekraczaj 60 minut, w przeciwnym razie buty mogą się odkształcić.

Najlepiej najpierw zdjąć sznurowadła z butów, ponieważ zapewni to całkowite wysuszenie butów. Wtedy warto wypełnić buty papierem, aby buty się nie odkształcały. Jest to szczególnie ważne w przypadku butów ze skóry naturalnej, które mogą zacząć się kurczyć, czego konsekwencją będzie niedopasowanie buta do stopy użytkownika. Najlepiej unikać kolorowych gazet i czasopism, ponieważ mogą one odbarwić buty. Innym fajnym sposobem jest umieszczenie w butach białego ryżu, który dobrze wchłonie wilgoć, nie brudząc butów. Buty można wtedy po prostu zawiesić na sznurku, ale to rozwiązanie nadaje się do miękkich modeli, takich jak trampki.

• Jeśli buty są bardzo brudne, najpierw usuń z butów wszelkie zabrudzenia, takie jak suche błoto lub piasek z podeszw. • W przypadku butów sznurowanych usuń sznurowadła i wkładki z butów. Możemy je wyprać osobno, poluzować podczas prania z butami lub odświeżyć poprzez pranie ręczne. Zdejmowanie sznurowadeł i wkładek nie tylko pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc podczas prania, ale także przyspiesza suszenie butów po praniu.

Jaki jest najlepszy program do suszenia butów na powietrzu?

Jeśli Twoje buty są przyjazne dla suszarki lub jeśli nadal masz ochotę na przygodę, najlepiej wybrać program o najniższej temperaturze i czasie suszenia nie dłuższym niż 60 minut. Wiele suszarek ma programy zaprojektowane specjalnie dla obuwia. Możesz również wybrać opcję łagodnego suszenia.

Innym sposobem na wysuszenie butów jest umieszczenie w butach suszarki elektrycznej. Istnieje kilka wersji tej suszarki, na przykład model przenośny na parę butów lub model naścienny, który może wysuszyć nawet kilka par butów jednocześnie. Ta suszarka nadaje się do suszenia wszystkich rodzajów obuwia, nawet butów narciarskich.

Wybierając program w suszarce, automatycznie wybieramy temperaturę, w której suszymy tkaninę. Przykładowo, wybierając program suszenia bawełny lub program antyalergiczny, możemy być pewni, że pranie schnie w wysokich temperaturach. Z drugiej strony cykl delikatny lub wełniany jest zaprogramowany na suszenie w niskich temperaturach. Niektóre suszarki oferują również program suszenia zimnym powietrzem, dzięki czemu możemy w nich suszyć również tworzywa sztuczne (takie jak zasłony prysznicowe czy pokrowce na meble) oraz kurtki puchowe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *