Kiedy suszyć miętę ?

Kiedy suszyć miętę ?

Suszenie mięty to jedna z najłatwiejszych i najprzyjemniejszych czynności. Nawet jeśli nie masz suszarki, po prostu oderwij część jej zdrowych liści, połóż ją na gazecie, a gazetę połóż na kaloryferze. Następnie możesz pokruszyć liście i włożyć je do lnianej [bawełnianej] torby lub zawiniątka i gotowe! Częściowo zmiażdżyłem liście, a częściowo trzymałem je w słoiku [głównie dlatego, że dobrze wyglądają w słoiku i nie kruszą się, a często ich używam].

Jak suszyć zioła w domu w naturalny sposób? Aby wysuszyć zioła w środku, możesz przygotować siatkę do suszenia ziół lub wentylowane podłoże, takie jak wiklinowa taca, metalowy kosz, mata ze słomy lub pościel. Najlepiej nadają się do suszenia liści, wierzchołków pędów i kwiatostanów. Z drugiej strony, wiązanki ziół, które są całkowicie wysuszone na szypułkach, można zawiesić na suficie z liśćmi skierowanymi w dół, aby się nie stykały. Warto podłożyć papierek, gdyż zioła mogą się lekko kruszyć podczas suszenia. Wspaniały pomysł na wykorzystanie delikatnych roślin, takich jak majeranek, rozmaryn czy oregano, ale także na umieszczenie pęczków ziół w perforowanych papierowych torebkach i powieszenie ich.

Możesz również natychmiast wysuszyć liście, aby później przygotować napar. Rozłóż je cienko na papierze w suchym, przewiewnym, chłodnym miejscu. Ekspozycja na słońce podczas suszenia może zmniejszyć ich właściwości lecznicze i smakowe. Od czasu do czasu huśtaj nimi. Po około tygodniu suszona mięta jest gotowa. Przechowuj liście w całości w słoiku lub słoiku. Zmiażdżyć bezpośrednio przed użyciem.

Kiedy przechowywać miętę?

Tacę umieszczamy w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na ulicy, tylko w drugim przypadku konieczne jest zbudowanie baldachimu, aby słońce nie uderzało w liście. Po około dniu lub dwóch składniki wyschną, a następnie można je rozłożyć na płótno lub małe szklane słoiki i wysłać do magazynu. Z tą sfermentowaną herbatą z liści mięty to koniec. Gotowy napar najlepiej przechowywać w suchym miejscu ze szczelnie zamkniętą pokrywką.

Ze względu na niewystarczającą kumulację niezbędnych składników najlepiej nie zbierać mięty do czasu pojawienia się kiełków. Po wyschnięciu delikatna mięta będzie sucha, ale dotychczasowe korzyści zostaną utracone. Szorstkie łodygi i liście nie zapewnią pożądanego aromatu.

Surowiec musi być teraz sproszkowany. Możesz użyć zwykłego noża lub przepuścić liście przez maszynkę do mięsa. W tym drugim przypadku otrzymujesz małe, zadbane ziarna. Następnie przejdź bezpośrednio do sfermentowanej herbaty miętowej. Powstałą substancję wkładamy do miski i nakładamy na nią prasę, na przykład trzylitrową puszkę wody. Pozostaw cały czas do trzech. Po tym czasie zmiażdżone liście powinny nabrać bogatszego smaku. Usuń prasę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *