Ile suszyć jabłka w suszarce ?

Jak dostosować czas w suszarce, aby uzyskać pożądany efekt.

Warunkiem suszenia w cieniu jest taka sama pogoda, temperatura i wilgotność oraz dobrze wentylowane warunki „produkcji”. Trzeba przyznać, że potrzeba tu więcej czasu – od 7 do 10 dni. Nie zapomnij przenieść plastrów na słońce i cień, aby się nie sklejały.

Proces suszenia żywności może trwać godzinami, dlatego ważne jest, aby wybrać suszarkę o wystarczającej wydajności. W przeciwnym razie może być wymagany kolejny cykl suszenia – co oznacza nie tylko oczekiwanie na wyniki, ale także większe zużycie energii. Znajdziesz małą suszarkę z 5 okrągłymi sitami i dużą pojemność suszarki z 10 prostokątnymi tacami.

Jeśli chcesz wysuszyć jedzenie podczas snu lub wychodzenia z domu, kup suszarkę z zegarem. Urządzenia te są również przydatne, jeśli planujesz przetwarzać owoce i nie masz czasu na pozostanie w domu. Praktyczne urządzenia mają również wiele poziomów działania, dzięki czemu można ustawić niższe temperatury na dłuższe okresy czasu. Pamiętaj, kupując sprzęt od najlepszych producentów, możesz liczyć na to, że Twoje działania przyniosą lepsze rezultaty.

Jak określić, ile jabłek należy suszyć na raz.

Ważną wskazówką jest przeniesienie jabłek w inne miejsce podczas suszenia. Jeśli więc nałożysz zbyt wiele elementów na tackę, wiedz, że po około 1 godzinie zmniejszą się. Owoców nie należy układać w stosy, więc śmiało sprawdź, jak wygląda ten problem. Równomierne rozłożenie kawałków sprawi, że lepiej wyschną i na pewno zajmie to mniej czasu.

Jabłka powinny być obrane, a jeśli skórki są w porządku, nie musisz. Następnie wydrąż gniazda nasienne i pokrój jabłka na plastry o grubości od 3 do 5 mm. W takiej suszarce suszenie jabłek zajmuje około 5 godzin. Podobnie jak w przypadku suszonych jabłek można je lekko posypać cynamonem.

Niewielkie ilości jabłek można suszyć w wolnowarze od razu lub w kilku wtrąceniach. Zaletą jest to, że bardzo szybko i bezproblemowo zrobi wszystko sama. Aby to zrobić, ułóż jabłka luźno w jednej warstwie na dnie miski. Tryb gotowania włączony przez 1 godzinę. Sprawdź przygotowanie i odwróć plasterki, aby się upewnić. Przez następne 10 minut druga strona włącza ten sam tryb.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *