Gdzie suszyć pranie w małym mieszkaniu ?

Suszenie ubrań na słońcu lub powietrzu.

Ważny jest również sposób wieszania ubrań. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy suszymy je powietrzem. Warto pamiętać, aby ich nie „zawiesić na pół”. Najlepiej powiesić je do góry nogami i przymocować spinaczem do suszarki lub sznurka. Dzięki temu ubrania mniej się gniotą i szybciej schną.

– Ubrania przeznaczone do suszenia nie mogą kapać. Jeśli producent nie ma przeciwwskazań, umyte rzeczy należy energicznie wycisnąć lub odwirować, aby szybciej wyschły. Wieszaj ubrania i bieliznę możliwie prosto – będą miały mniej zagnieceń, co ułatwi prasowanie. Swetry najlepiej suszyć poziomo lub powiesić równo (bez rozciągania), a koszule na wieszakach. Nie zapominajmy o otwieraniu lub otwieraniu okien, zwłaszcza w początkowych fazach suszenia, kiedy wilgotność w powietrzu jest najwyższa – mówią eksperci.

Suszenie ubrań na świeżym powietrzu może sprawić, że tkaniny staną się nieco szorstkie i sztywne. Jak sobie z tym poradzić? Do płukania można dodać pół szklanki białego octu, aby tkanina była delikatna i zapobiegała mechacenie się elektrostatycznemu;

Istnieje kilka opcji suszenia prania w małym mieszkaniu.

Pranie w domu można suszyć za pomocą składanej suszarki na bieliznę i suszarki do bielizny. Po rozłożeniu takie modele mogą pomieścić średnio jedno pranie. Po złożeniu suszarki te zajmują bardzo mało miejsca i można je łatwo przechowywać za drzwiami lub schować za szafką. Świetną opcją dla każdego, kto chce wysuszyć swoje ubrania w najlepszy możliwy sposób, oszczędzając jednocześnie jak najwięcej miejsca, jest wielowarstwowa suszarka, która jest wszechstronna i ułatwia wieszanie bielizny. Możesz również kupić stylową suszarkę w stylu drewnianym lub vintage: będzie świetnie wyglądać w Twoim mieszkaniu.

W małym mieszkaniu, gdzie każdy centymetr jest wart złota, warto zastanowić się nad rozwiązaniem zastępującym klasyczną suszarkę umieszczoną w pokoju. Jednym z ciekawszych rozwiązań problemu suszenia ubrań, ręczników czy innych rzeczy jest grzejnik ścienny. Doskonale sprawdzą się nawet w bardzo małych łazienkach i pozwolą w wygodny sposób wysuszyć ubrania.

Najprostszym sposobem na wysuszenie prania w domu jest powieszenie go na składanej suszarce. Choć zajmuje dużo miejsca, ma wiele zalet. Po pierwsze można go postawić w dowolnym miejscu, w końcu można go po prostu złożyć i schować. Są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do ilości miejsca, którą dysponujesz. Jedynym, ale istotnym problemem, jaki stwarzają, jest wzrost wilgotności powietrza.

Korzystanie ze sznurka do bielizny.

Na koniec warto wspomnieć o małej suszarce górnej. Ma guziki na końcach ramion, które utrzymują rzeczy na miejscu. Świetnie nadaje się do suszenia bielizny, ale może nie być wystarczająco trwały, aby wysuszyć cięższe ubrania. Dlatego jest to kolejny dodatek do klasycznej suszarki.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Cenimy swobodę wypowiedzi i nieskrępowaną dyskusję, ale prosimy o poszanowanie swojej kultury osobistej, dobrego zachowania i przepisów prawnych. Proszę zgłosić każdy wpis, który nie spełnia kryteriów recenzji. Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować artykuły. Cenimy wolność słowa i nieskrępowaną dyskusję, ale prosimy o poszanowanie swojej kultury osobistej, dobrego zachowania i przepisów prawnych. Proszę zgłosić każdy wpis, który nie spełnia kryteriów recenzji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *