Ile suszyć pomidory w suszarce ?

Czas suszenia pomidorów.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​pomidory powinny wysychać przez około 90 minut. do trzech godzin. Najpierw brzegi łódki staną się jaśniejsze, potem pomidory zaczną się zmniejszać i kurczyć lekko. Wyjmij brytfannę, gdy pomidory są pomarszczone, ale nadal zachowują swój naturalny czerwony kolor. Nie pozwól, aby pomidory wyschły na zrębki!

Poniżej zdjęcie pomidorów po dniu suszenia. Ponieważ połówki pomidora znacznie się skurczą, możesz zredukować niektóre z nich do niższego poziomu. Po dniu spędzonym na słońcu spadł z poziomu piątego na poziom trzeci. Zamieniłem również najniższy poziom na najwyższy, ponieważ wyższe temperatury są nadal niższe.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak suszyć pomidory w domu, znalazłeś odpowiedź. Lawendowy dom, podobnie jak w poprzednich latach, tym razem utonął w pomidorach! Kolejne partie są myte, cięte i powoli suszone. Chłonęliśmy cudowny, słodki zapach pomidorów, który rozprzestrzenił się w każdym zakątku domu.

Próbuję suszyć pomidory w suszarce.

Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na suszenie pomidorów i pozwoli wysuszyć większość warzyw za jednym razem. Usuń nasiona z połówek pomidora i umieść skórki na tacy suszarki. Gdy pomidory zaczną się kurczyć lekko posyp solą, można też dodać świeże zioła lub pokrojony czosnek. Znasz suszone pomidory, kiedy zaczynają się marszczyć i zwijać na brzegach i wysychają w środku. Lepiej pozwolić im wyschnąć dłużej niż przechowywać je nieprzygotowane i jeszcze wilgotne, ponieważ mogą szybko się pleśniać.

Tym razem suszyłem pomidory w suszarce, która była podłączona. Prawdopodobnie znasz to pod nazwą: Suszarka do grzybów, Suszarka do owoców lub Suszarka do warzyw. Rozłóż połówki pomidora w małych odstępach na kilka warstw suszarki, a następnie przykryj cały pomidor górną pokrywą. Suszarki zwykle mają kontrolę temperatury suszenia. Na suszone pomidory ustawiamy 70 stopni. Pomidory suszą się w suszarce przez około 2 dni lub dłużej (suszymy je w sposób ciągły zamiast wyłączania suszarki na noc).

Suszyłam połówki pomidora przez prawie trzy dni, żeby straciły jak najwięcej wilgoci. Z 2200 gramów pomidorów dostałem 135 gram suszonych pomidorów. Pomidory całkowicie suche (nie miękkie, ale nie chrupiące) można przechowywać w czystych, suchych słoikach, puszkach lub specjalnych torbach do przechowywania żywności. Te pomidory przechowujemy w szafce w temperaturze pokojowej przez około 6-8 miesięcy. Suszone w ten sposób pomidory wykorzystuje się w kuchni jak suszone grzyby. Można je dodawać do gulaszu, gulaszu i różnych gulaszy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *