Co suszyć dla szynszyli ?

Co suszyć na szynszyle?

Dobrze wyposażona hodowla szynszyli powinna mieć również zapas ściółki. Możemy kupić specjalne produkty sklepowe lub przechowywać naturalne wióry drzewne z drzew liściastych. Drugie rozwiązanie jest nieco tańsze, ale musisz upewnić się, że zrębki nie pochodzą z drewna malowanego lub impregnowanego.

Nie chcę ustawiać całego menu dla twojej szynszyli

Gotową mieszankę suszonych ziół dla szynszyli możesz kupić w każdym dobrym sklepie papierniczym lub internetowym zoologicznym. Na odwrocie każdego opakowania należy podać m.in. krótki opis składników, wartość odżywczą oraz ilość mieszanki na jedną szynszylę dziennie.

Co wysuszyć szynszyle?

Dla szynszyli najlepsze jest siano tymotka, ale zalecane jest również podawanie kilku rodzajów siana na raz. Na rynku jest wiele rodzajów siana, a także siano czy kwiaty. Siano to z powodzeniem może być stosowane w diecie szynszyli. Najważniejsze jednak, aby siano było starannie wysuszone i zawierało mocne, grube i bardzo szorstkie łodygi, które mogą nawet skaleczyć ręce. Szorstkie łodygi, twarde, grube gałęzie czy kłujące kolce u kaktusów nie stanowią problemu dla szynszyli (nawet w domu). Odwrotnie, suche, szorstkie i suche pokarmy są dobre dla szynszyli.

Polecam kupować nieobrane nasiona słonecznika, żeby Szyszka mogła mieć pracę podgryzania, łatwo potem wydobyć resztki z klatki) lub kukurydzę (suszoną), najlepiej całe kolby wysuszyć, żeby szyszki trochę je ugryzły, ale możesz również podawać suche bele kukurydzy w postaci gotowej).

Wskazówka: Wiosną lub latem (kiedy nie jest zbyt gorąco!), najlepiej umieścić górną część klatki z szyszek sosnowych (metalową powiekę) w zacienionej trawie i pozwolić swoim szynszylom wejść i biegać i paść się. . Możesz także kąpać się w piasku, aby uniknąć zabrudzenia domu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *