Co suszyć w suszarce do grzybów ?

Suszenie grzybów może być świetnym sposobem na relaks i zabicie czasu.

Najbardziej naturalnym sposobem suszenia grzybów jest wystawienie ich na działanie słońca i wiatru. Można tu zastosować wspomnianą wcześniej metodę suszenia za pomocą sznurka i nici. Dobrze sprawdza się również układanie grzybów na gazecie, papierze, siatkach, szaszłykach lub kamieniach. Możliwości jest wiele. Suszenie grzybów na słońcu gwarantuje, że grzyby się nie upieczą ani nie przypalą, a suszone grzyby uwolnią swój aromat i zachowają niepowtarzalny naturalny smak grzybów. Ważne jest, aby grzyby przykryć gazą, aby chronić je przed owadami podczas suszenia na świeżym powietrzu. Suszenie na słońcu w dużej mierze zależy od pogody. Zwykle zajmuje to kilka dni. Podczas tego procesu pieczarki należy od czasu do czasu odwracać, gdyż tylko w ten sposób zapewni się równomierne suszenie.

Podczas suszenia grzybów lepiej jest użyć dodatkowego wyposażenia – suszarki elektrycznej lub piekarnika. Jeśli jednak nie możesz skorzystać z żadnego z tych urządzeń (na przykład, jesteś na wakacjach i w międzyczasie uda ci się zebrać trochę grzybów), możesz wykorzystać siłę natury do wysuszenia grzybów na słońcu. Słońce nie spali grzybów i zachowa ich naturalny aromat.

Suszenie grzybów jest jednym ze sposobów ich przechowywania i jest popularne wśród grzybiarzy. Suszenie nie tylko sprawia, że ​​grzyby są trwałe, ale także nadaje im wspaniały aromat nie pozbawiając ich wartości odżywczych, głównie mikroelementów. Warto również wspomnieć o zapachach i atmosferze domu, które towarzyszą tej czynności. To jedno z tych wspomnień z dzieciństwa, które pozostaną z tobą na całe życie. Suszone grzyby są świetną przyprawą do wielu potraw, w tym do zup, gulaszów, mięs, krokietów, kapusty i nie tylko.

Grzyby można suszyć różnymi metodami.

Grzyby shiitake najlepiej pozostawić na słońcu przez cały dzień, od czasu do czasu obracając je, aby mogły równomiernie wyschnąć. Poszczególne elementy można również nagwintować lub przybić do drewnianych szpikulców, pamiętając o zachowaniu odstępów między poszczególnymi kawałkami, pozwoli to na prawidłowy przepływ ciepłego powietrza.

Suszone grzyby można pozyskać na wiele sposobów. Po dokładnym oczyszczeniu i cięciu czas rozpocząć etap główny – suszenie! Możesz wybrać tradycyjną metodę lub zdecydować się na bardziej nowoczesną metodę – za pomocą piekarnika lub specjalnej suszarki. Możesz suszyć grzyby:

Jednym z najpopularniejszych sposobów suszenia grzybów jest użycie zwykłej nici. W takim przypadku wystarczy nawlec poszczególne próbki na nitki, a następnie powiesić je w pobliżu źródła ciepła. Ta metoda może być również z powodzeniem stosowana do suszenia na słońcu lub zimą na kaloryferze. Ta metoda pozwala na regularne obracanie grzybów i zapewnia równomierne suszenie grzybów. Wystarczy zawiesić je na kuchence gazowej i co jakiś czas włączać palnik, aby przyspieszyć proces suszenia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *