Gdzie suszyć pranie w bloku ?

Gdzie suszyć pranie w bloku.

Idealnym miejscem do suszenia prania jest wydzielone pomieszczenie, tak zwana pralnia domowa. Niestety mieszkanie w apartamentowcu nie zawsze wchodzi w grę. Czy dobrze jest wieszać ubrania w mieszkaniu? Jak sprawnie wysuszyć pranie w mieszkaniu? Jakie są szybkie sposoby suszenia ubrań? Odpowiadamy!

Latem warto też suszyć ubrania na zewnątrz. Jeśli studio nie posiada balkonu, można postawić wiszącą suszarkę i zamontować ją na parapecie. Niektóre modele nie wymagają stałej instalacji suszarki i mogą służyć również do suszenia ubrań w domu, np. po zawieszeniu na kaloryferze.

Najprostszym sposobem na wysuszenie prania w domu jest powieszenie go na składanej suszarce. Choć zajmuje dużo miejsca, ma wiele zalet. Po pierwsze można go postawić w dowolnym miejscu, w końcu można go po prostu złożyć i schować. Są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do ilości miejsca, którą dysponujesz. Jedynym, ale istotnym problemem, jaki stwarzają, jest wzrost wilgotności powietrza.

Kiedy suszyć pranie w bloku.

Suszenie ubrań, gdy na dworze pada deszcz i temperatura spada, to trochę problem, bo wyprane ubrania trzeba suszyć w domu. Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby zminimalizować obciążenie i zapobiec pleśni w swoim mieszkaniu. CC0

Suszenie prania to czynność, którą wszyscy wykonujemy. Wyprane ubrania, ręczniki czy pościel trzeba powiesić i swobodnie przewietrzyć – tylko po to, by szybko wyschły i nie pachniały. Jak elegancko i skutecznie suszyć ubrania w małym mieszkaniu?

Zawsze używaj funkcji wirowania podczas prania. Dzięki temu pralka odwirowuje nadmiar wody, a niektóre rzeczy faktycznie wysychają. Po praniu bez wirowania, każdy przedmiot trzeba wykręcić, aby powiesić go w suszarce i nie dopuścić do ściekania wody na podłogę. Czynność ta jest nie tylko uciążliwa, ale również wymaga dużego wysiłku fizycznego. Warto więc unikać wyciskania rękoma wody z umytych przedmiotów i zamiast tego wybrać automatyczne wirowanie.

zobacz również: Jak zamontować parasol na balkonie?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *