Gdzie suszyć pranie ?

Gdzie suszyć pranie, jeśli masz załadowaną pralkę i suszarkę.

Idealnym miejscem do suszenia prania jest wydzielone pomieszczenie, tak zwana pralnia domowa. Niestety mieszkanie w apartamentowcu nie zawsze wchodzi w grę. Czy dobrze jest wieszać ubrania w mieszkaniu? Jak sprawnie wysuszyć pranie w mieszkaniu? Jakie są szybkie sposoby suszenia ubrań? Odpowiadamy!

Czy możesz używać elektrycznej suszarki stojącej w domu? Możesz się bez niego obejść! Oto kilka sprawdzonych metod. Zaczniemy od suszenia w pralce. Aby usunąć wilgoć z odzieży, nie wieszaj odzieży po zakończeniu cyklu. Włóż do środka duży suchy ręcznik i kręć nim z dużą prędkością. Ręcznik wchłonie nadmiar wilgoci. Możesz powtórzyć tę sztuczkę z nowym ręcznikiem, jeśli ubrania nie są jeszcze suche.

Suszenie ubrań w domu nie jest ani przyjemne, ani estetyczne, dlatego oddzielne pomieszczenie to bardzo wygodne rozwiązanie. Czy zadziała w każdych warunkach? Dla tych, którzy nie chcą żadnych trudności – pralnia w piwnicy lub na poddaszu, jeśli jest odpowiednio zaprojektowana, z pewnością z łatwością spełni swoją funkcję.

Gdzie suszyć pranie, jeśli nie masz pralki lub suszarki.

Jeśli domowy budżet lub powierzchnia nie pozwala na takie rozwiązanie – do suszenia prania najczęściej wykorzystywane są różnego rodzaju suszarki stojące i nad głową. W łazience można skorzystać z suszarki do włosów zawieszonej pod sufitem. Jednak w małych pomieszczeniach, zwłaszcza wyposażonych w kabiny prysznicowe, takie rozwiązania nie są zbyt wygodne, a czasem nawet nie da się ich zainstalować. Generalnie nie nadają się również do suszenia ciężkich przedmiotów, takich jak pościel.

Małe przestrzenie wymagają specjalnych rozwiązań. Nie inaczej jest z suszeniem prania. W większych domach suszarka w salonie to tylko kwestia estetyczna. W przypadku mieszkań typu studio, oprócz stworzenia chaotycznego wrażenia, może znacznie utrudnić korzystanie z mieszkania. Ale nawet w bardzo małych mieszkaniach istnieją skuteczne rozwiązania ułatwiające suszenie ubrań!

Szczególny problem mamy z suszeniem ubrań jesienią i zimą. Ze względu na zimno i deszcz często nie można powiesić ubrań na zewnątrz, dlatego należy je suszyć w czterech ścianach. Jak zminimalizować obciążenie członków rodziny, jednocześnie chroniąc mieszkanie przed pleśnią? Oto kilka sprawdzonych metod.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *