Jak przyspieszyć suszenie prania ?

Użycie zimnej wody, aby zatrzymać proces suszenia.

Jeśli suszarka nie jest podłączona do kanalizacji, a jedynie zbiera kondensat w szufladzie, bardzo ważne jest regularne odprowadzanie kondensatu. Suszarka może przestać suszyć, ponieważ zbiornik na wodę jest pełny, a nie z powodu zakończenia cyklu suszenia. Ubrania nie mogą być prawidłowo wysuszone, gdy pojemnik na skondensowaną wodę jest pełny!

Błyskawicznym sposobem na wysuszenie ubrań jest umieszczenie ich na dużym ogniu – w piekarniku lub kuchence mikrofalowej. Wystarczy rozgrzać urządzenie do 200 stopni i odczekać kilka razy (do 5 minut). W ten sposób możesz usunąć wilgoć, np. z bielizny lub spodni – po zdjęciu powinny być wolne od wilgoci. Należy jednak pamiętać – ta metoda nie może być stosowana do suszenia ubrań z elementami plastikowymi, takimi jak guziki.

Aby wysuszyć pranie z najwyższą możliwą wydajnością należy zwrócić uwagę na prawidłowy proces odwirowania prania lub – w przypadku prania ręcznego – na prawidłowe zagniecenie. Materiał powinien usuwać jak najwięcej wilgoci przed powieszeniem – nie powinien kapać z nim podczas zawieszania. Ważne jest również stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniu. Pamiętaj, że temperatura wewnętrzna powinna wahać się od 18 do 22 stopni Celsjusza, a wilgotność powinna zawierać się w przedziale 40-60%. Podczas suszenia ubrań upewnij się, że okna nie są szczelne lub uchylone, jeśli pozwala na to temperatura na zewnątrz. Kiedy suszymy pranie w łazience, powinniśmy częściej korzystać z pracy wentylatora.

Ciepła woda i wietrzenie w celu przyspieszenia procesu suszenia.

Odwracaj go co godzinę, aby znacznie przyspieszyć proces suszenia. Zewnętrzna część tkaniny ma kontakt z powietrzem i szybciej schnie, podczas gdy dolna część dłużej pozostaje mokra.

Wentylatory strumieniowe i panele grzewcze na podczerwień to dwa podstawowe urządzenia do osuszania zawilgoconych ścian i ścian w zalanych pomieszczeniach. Zadaniem wentylatora strumieniowego jest skierowanie powietrza w kierunku wilgotnej ściany z dużą siłą. Ściany wtedy szybciej odprowadzają wodę do otaczającego powietrza (efekt podobny do suszenia ubrań na wietrze) – informacje na temat wentylatorów odrzutowych można znaleźć tutaj

Zewnętrzna część tkaniny ma kontakt z powietrzem i szybciej schnie. A ten poniżej może pozostać wilgotny przez wiele godzin. Jeśli zastosujemy metodę opóźnionego prania, wyschnie szybciej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *