Jak działa suszenie w zmywarce ?

Zmywarka musi być pełna przed rozpoczęciem suszenia naczyń.

Usuń wszelkie resztki jedzenia (najlepiej szczotką) przed umieszczeniem naczynia w zmywarce. Jeśli wiesz, że zanim ponownie włączysz zmywarkę i jedzenie wyschnie minie trochę czasu, szybko wypłucz naczynia lub włóż je do zlewu (mogą się zamoczyć, jak podczas mycia warzyw).

Zmywarki można prawidłowo obsługiwać tylko wtedy, gdy mamy je odpowiednio załadowane – mycie naczyń i suszenie. Zbyt ciasne lub zaśmiecone talerze, a także zbyt duża ilość naczyń w zmywarce mogą spowodować zatkanie odpływu i uniemożliwić całkowite spuszczenie wody.

Regularnie czyść uszczelki i wnętrze zmywarki – jedzenie lubi osadzać się w zakamarkach, takich jak zawiasy drzwi. Do czyszczenia zmywarki użyj nieściernego środka czyszczącego zalecanego przez producenta. Tutaj sprawdzi się płyn do mycia naczyń.

Zmywarki wykorzystują element grzejny do suszenia naczyń.

Producenci stosują różne techniki, aby naczynia wyjęte ze zmywarki były odpowiednio suche. Dzięki wysokiej temperaturze i kondensacji w komorze zmywarki naczynia można suszyć. Niektóre modele zmywarek wykorzystują zeolit ​​– minerał, który pochłania wilgoć i zamienia ją w ciepło, które drenuje naczynia.

Umyj naczynia w zmywarce. Podgrzana woda jest pompowana do urządzenia przez ramiona spryskujące wraz ze środkiem czyszczącym. Ramiona te obracają się pod naciskiem, a wypływająca woda skutecznie myje naczynia.

Innym sposobem na dokładne wysuszenie naczyń jest automatyczne otwieranie drzwi zmywarki po cyklu zmywania. W ten sposób para wodna wydostaje się na zewnątrz urządzenia, utrzymując naczynia suche bez dodatkowego wycierania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *