Kiedy wietrzyć pościel ?

Kiedy należy przewietrzyć pościel?

Roztocza traktowane są nieco inaczej. Pierwszą rzeczą jest przewietrzenie pomieszczenia, co należy robić kilka razy dziennie. Zaleca się również przewietrzenie się przez kilka minut przed snem. Materac lub łóżko, na którym śpimy, należy co najmniej raz w miesiącu dokładnie odkurzyć.

Poszewki na poduszki są zwykle zmieniane co tydzień lub dwa. W większości przypadków mamy też w domu więcej niż jeden komplet poszewek na poduszki. Jednak niewiele osób musi wymieniać kołdry i poduszki. Tak więc, jeśli chcesz odświeżyć swoje kołdry i poduszki, najlepiej zrobić to rano, aby mogły wyschnąć, aż będziesz chciał spać.

Wszystko zależy od sposobu użytkowania pościeli. Standardowo jednak można przyjąć, że wystarczy comiesięczne pranie w zimie. Latem, kiedy więcej się pocimy, pościel szybciej się brudzi i zaczyna brzydko pachnieć. Warto więc prać pościel co dwa tygodnie, a w szczególnych przypadkach nawet raz w tygodniu, gdy za oknem jest ciepło.

Kiedy pokój zaczyna brzydko pachnieć.

Nieprzyjemne zapachy z pościeli mogą być również wynikiem rozwoju pleśni, które powstają podczas przechowywania jej w ciasnym, lekko wilgotnym miejscu. Z biegiem czasu tak przechowywana pościel może wydzielać zapach stęchlizny, który jest trudny do usunięcia nawet przy wielokrotnym praniu. Aby tego uniknąć, najlepiej latem 1-2 razy w roku umyć szafki, w których przechowywana jest pościel, pozostawić do wyschnięcia i ułożyć pościel, zapewniając co najmniej minimalną cyrkulację powietrza. Możesz również umieścić kilka saszetek, takich jak lawenda, które pochłaniają wilgoć i kulki zapachowe głęboko w półce lub szafie.

Inną sytuacją, z jaką możemy się spotkać i przyczyną nieprzyjemnego zapachu w pościeli jest niewłaściwe przechowywanie. Rozumiemy przez to przechowywanie wypranej pościeli w szafie, półce lub szufladzie. Jak to zidentyfikować? Wystarczy upewnić się, że świeżą i pachnącą pościel włożymy do szafy i kilka tygodni później porównamy jej zapach, tuż za szafą czy półką. Przyczyn nieprzyjemnego zapachu przechowywanej pościeli może być kilka:

To, że pościel brzydko pachnie po praniu, nie oznacza, że ​​jest kiepskiej jakości. Może być kilka przyczyn tego stanu rzeczy i wszystkie mogą się zdarzyć w tym samym czasie. Jeśli zaraz po praniu zauważymy, że nieprzyjemnie pachnie, możemy być niemal pewni, że przyczyną jest pralka lub błąd, który popełniliśmy podczas prania, suszenia i przechowywania pościeli. Do najważniejszych z nich należą:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *