Ile wietrzyć po malowaniu w ciąży ? Pomieszczenie do wywietrzenia

Zmniejszone ryzyko wystąpienia problemów z dzieckiem.

Pamiętać! Do pewnego stopnia można zapobiec przedwczesnemu porodowi, nie tylko dbając o swoje zdrowie i zapobieganie zakażeniom, ale także ściśle przestrzegając zaleceń lekarza (np. leżenie z niewydolnością szyjki macicy). Warto też zadbać o swoją wagę i dietę.

Warto też pamiętać, że wiele wad wrodzonych, takich jak przepuklina opon mózgowo-rdzeniowych, niektóre wady serca czy układu moczowego, można operować i leczyć in utero (czyli w czasie ciąży). Zabieg ten został z powodzeniem przeprowadzony w Polsce, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za wczesnym zaprzestaniem stresu.

Nie ma wielu twardych i szybkich zasad dotyczących tego, czego nie robić w czasie ciąży. Oczywiście zdrowy rozsądek podpowiada, że ​​podczas ciąży należy unikać alkoholu, intensywnych ćwiczeń, zmęczenia i zażywania narkotyków. Jednak dla większości kobiet drastyczne zmiany nawyków nie są konieczne. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo dorastającego dziecka jest najważniejsze. Aby upewnić się, że ciąża przebiega gładko, w tym artykule zalecamy, czego należy unikać podczas ciąży to przede wszystkim wietrzyć mieszkanie po malowaniu.

Zwiększone ryzyko wystąpienia problemów z dzieckiem.

Oczywiście statystyki są gorsze, gdy kobieta jest chora, np. ma cukrzycę, epilepsję, otyłość, jej rodzina ma problemy genetyczne. Ryzyko wzrasta również wraz z wiekiem. 20-latek ma około 0,06 procent szans na urodzenie dziecka z zespołem Downa, ale dla 40-latka szansa ta wynosi aż 0,2 procent. Ale to bardzo mało.

Wyniki wykazały, że dzieci, które były narażone na wyższe stężenia substancji, produktu ubocznego niepełnego spalania w łonie matki, miały gorsze wyniki w testach sprawności umysłowej w porównaniu do ich rówieśników, którzy byli eksponowani na niższe stężenia tych związków. Tę różnicę można z grubsza porównać do spadku o 3,8 punktu w skali IQ

Lepiej więc nie ryzykować – strat jest dużo. Alkohol dostaje się do krwiobiegu płodu, a płód wytwarza tylko procent enzymów, które można usunąć z organizmu. Więc każda filiżanka czuje się dwa razy bardziej niż mama. Jakie jest zagrożenie? Jeśli wypijesz zbyt dużo alkoholu, możesz mieć poronienie lub przedwczesny poród. Urodzone dzieci są zwykle mniejsze niż ich rówieśnicy. Mogą być niepełnosprawni fizycznie lub umysłowo i mają niską odporność na choroby. W szkole mogą mieć trudności w nauce i problemy z nadpobudliwością.

Podsumowując – pomieszczenie wietrzyć przez kilka godzin, a najlepiej kilka dni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *