Jak wietrzyć mieszkanie ?

Przewietrz mieszkanie.

Zapewnienie pomieszczeniu świeżego i czystego powietrza jest dla nas zdrowe, a także podnosi komfort życia. Najlepszym sposobem na przewietrzenie domu bez utraty jak najmniejszej ilości ciepła jest przepływ powietrza. Otwórz dwa przeciwległe okna w pokoju i zamknij drzwi, aby wymiana powietrza była bardzo szybka. Równie skuteczną metodą jest również otwarta wentylacja, wystarczy otworzyć okno w pomieszczeniu na około 5-10 minut.

Wentylacja mieszkania jest niezbędna dla świeżego, czystego i zdrowego powietrza w naszych czterech kątach. Codzienne czynności domowe, takie jak suszenie ubrań, kąpiel czy zmywanie naczyń, mogą powodować wilgoć i nieprzyjemny zapach podczas gotowania. Jak więc zadbać o świeże powietrze w naszym mieszkaniu?

Jak przewietrzyć mieszkanie w sezonie grzewczym? Na kilka minut przed otwarciem okien powinniśmy dokręcić termostat w kaloryferze i zamknąć drzwi między pomieszczeniami. W ciągu 5-10 minut różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku zapewni optymalną wentylację pomieszczenia bez ryzyka chłodzenia urządzeń i ścian.

Przewietrz pomieszczenie.

Przepływ powietrza przypomina silne podmuchy z boków drzwi i okien lub wiatr z kratek wentylacyjnych. Aby się pojawiła potrzebna jest różnica temperatur i ciśnień pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną przestrzenią wokół budynku. Kontrolowana wentylacja to skuteczny sposób na całkowitą i szybką zmianę powietrza w pomieszczeniu. Ze względów bezpieczeństwa drzwi i okna powinny być odpowiednio zabezpieczone, aby zapobiec silnemu uderzeniu. Również podczas tworzenia szkicu warto schować się w innym zamkniętym pomieszczeniu. Dzięki temu eksplozja nie dotknie nas, a jednocześnie będziemy mieć w mieszkaniu czyste i świeże powietrze.

– Funkcja wentylacji, w przypadku drzwi tarasowych HS bez napędu, dostępna jest również z rozwiązaniami takimi jak chowane listwy mikrowentylatorowe. Pozwala przewietrzyć pomieszczenie przy zamkniętych drzwiach. Dzięki temu pomieszczenie można bezpiecznie przewietrzyć np. w nocy. Nadstawka posiada stopień włamania RC2, dzięki czemu powietrze może dostać się do pomieszczenia, a drzwi pozostają bezpieczne – wyjaśnia Szymon Krauze, ekspert firmy GU.

W przypadku dużych okien tarasowych większe obawy budzi wietrzenie pomieszczenia – chyba że złodzieje dostaną się do skośnych wysokich okien, otwarcie drzwi na patio i przewietrzenie salonu podczas nieobecności rodziny nie wchodzi w grę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *