Ile wietrzyć auto po ozonowaniu ?

Przewietrzyć samochód po ozonowaniu, aby zapobiec skażeniu środowiska.

Dzięki ozonowi skutecznie usuniesz bakterie, wirusy, zarodniki pleśni, grzyby i zapachy z wnętrz samochodów, systemów klimatyzacji. Ozonowanie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w roku. Ozonowanie wykonaliśmy w trzech cyklach po 30 minut. Co 15 minut włóż rurkę z generatorem ozonu do auta przez lekko uchyloną szybę w drzwiach auta, wejdź do wlotu powietrza i w aucie o niskiej cyrkulacji wewnętrznej włącz wentylator. Po zakończeniu ozonowania otwórz drzwi, aby przewietrzyć.

Dezynfekcja samochodowa ozonem jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Ozon, jako atomowa cząsteczka tlenu, ma tendencję do utleniania się, dezynfekując w ten sposób wszystko, z czym się styka. Dlatego ozonowanie wnętrza samochodu, ozonowanie klimatyzatora będzie się odbywało automatycznie, odymiając go. W przypadku zabiegów samego ozonowania wewnętrznego należy również włączyć wentylację, która zapewni przepływ powietrza – a nawet dyfuzję gazów, pozwalając ozonowi dotrzeć wszędzie – co jest najważniejszą kwestią podczas wykonywania usług ozonowania.

Przy umiarkowanych częstotliwościach ozonowanie samochodu nie powinno mieć negatywnego wpływu. Ryzyko jest naprawdę niskie, jeśli wybierzemy odpowiedni generator ozonu od sprawdzonej firmy lub zostawimy pojazd profesjonaliście. Pamiętajmy o dwóch zasadach. Z jednej strony unikajmy nadgorliwości, unikając najtańszego rozwiązania. Generatory ozonu wykonane z nieodpowiednich materiałów mogą uszkodzić tapicerkę i inne elementy z tworzyw sztucznych.

Ozonowanie uwolni niebezpieczne poziomy zanieczyszczeń powietrza.

Reakcje z ozonem są szkodliwe dla wszystkich organizmów, które wykorzystują tlen do oddychania, w tym dla ludzi. Ozon to gaz, który zwiększa ryzyko raka i może uszkadzać tkankę w wysokich stężeniach. Jednak ta cząsteczka ma również bardzo ważną właściwość, która dzięki ozonowaniu Twojego samochodu jest całkowicie bezpieczna dla Twojego zdrowia!

Ozon jest bardzo silnym gazem utleniającym i dlatego powoduje przyspieszone zużycie elementów wewnętrznych. Ozonowanie w pomieszczeniach powinno odbywać się dwa razy w roku. Osoby, które często podróżują ze zwierzętami lub palą w pomieszczeniach, mogą co miesiąc stosować terapię ozonem. Ozonowanie klimatyzatorów nie jest szkodliwe dla otworów wentylacyjnych, ale również nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia. W przeciwieństwie do wielu chemikaliów nie podrażnia również nosa ani gardła. Jeśli jednak kierowca jest bezpośrednio narażony na działanie ozonu przez około 8 godzin, może dojść do poważnych obrażeń.

Ozon emitowany przez nasze generatory ozonu jest wolny od szkodliwych tlenków poliazotowych, które mogą uszkadzać elektronikę i skórę w wysokich stężeniach, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Tlenki poliazotu rozpuszczone w parze wodnej w powietrzu mogą odbarwiać tapicerkę, obrazy, grafiki itp.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *