Jak zrobić dekoracje na ścianie ?

Ostatnie kroki do dekoracji ściany.

Dekoracja gipsowa jest zarezerwowana nie tylko do dekoracji ścian. Tynk sufitowy wygląda tak samo dobrze, jak listwa, która wtapia się w elewację. Dobrze rzeźbiona rozeta lub sejf z symetrycznym gzymsem zaprezentuje gustowne pomieszczenie. Dzięki zamontowaniu ozdób na sklepieniach sufit nie jest już nijaką częścią konstrukcji, ale przemyślanym elementem dekoracyjnym.

Białe powierzchnie szybko się znudzą. Polecamy dekorowanie ścian farbami i pędzlami. Wypróbuj nasze sposoby na udekorowanie ścian pasami w ulubionym kolorze. Specjalnie nałożone farby dodadzą uroku Twojemu nowemu wnętrzu. Zobacz, jak postępować zgodnie z instrukcjami.

1. Kolor ściany, na której chcemy pomalować nasz wystrój, nakładamy gąbką. Wtedy kolor będzie nierówny i postaramy się uzyskać jaśniejsze i ciemniejsze punkty. Możemy również pokryć ścianę wałkiem i wtedy uzyskamy płaską powierzchnię. Wyszliśmy niepomalowane w miejscu, w którym chcieliśmy zrobić wzór na ścianie.

Pierwsze kroki do dekoracji ściany.

Wzór na ścianie jest bardzo efektowny i co najważniejsze łatwy do udekorowania salonu, kuchni czy sypialni. Z łatwością wykonamy ręcznie robione wzory na ścianach na gładkich i chropowatych powierzchniach. Jak przygotować się do dekoracji ścian i jak zrobić to profesjonalnie?

Tynk dekoracyjny można montować samodzielnie za pomocą narzędzi, które pozwalają odpowiednio dociąć listwy i przykleić je do ściany. Jeśli chcesz rozpocząć nowy rok zabawnym projektem, przygotowałam szczegółowy poradnik, który pomoże Ci udekorować ściany ozdobnymi listwami 🙂

Zanim zaczniesz rysować wzory na ścianie, warto narysować na kartce ostateczny efekt, jaki chcesz osiągnąć. Na tym etapie prac będziemy mogli wybrać inny kształt bazowy lub wykonać inną kombinację kolorystyczną, jeśli nie spodoba nam się wyjściowa kombinacja kolorystyczna.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *