Ile trwa suszenie w pralko suszarce ?

Czas suszenia w pralko-suszarce.

W fazie prania i suszenia tkanina traci włókna, w suszarce wszystkie „zagubione” włókna gromadzą się w filtrze kłaczków, który możemy szybko i wygodnie wyczyścić, natomiast w pralko-suszarce nie mamy takiego rozwiązania, dlatego po każdym zakończonym cyklu suszenia należy przetrzeć pusty bęben, uszczelkę pralko-suszarki i drzwiczki wilgotną ściereczką lub uruchomić program płukania bębna;

Suszarka posiada dwa podstawowe programy suszenia: do tkanin bawełnianych i syntetycznych oraz dwie opcje: pełne suszenie – gdzie ubrania suszone są w szafie – oraz krótkie suszenie, po którym tkanina pozostaje lekko sucha na mokro. Krótki czas schnięcia nadaje się szczególnie do prasowania odzieży. W niektórych modelach suszarek dostępna jest dodatkowa opcja – „za magiel”. Szybki program pozwala zwiększyć moc grzewczą, czyli dokładnie wysuszyć ubrania przy jednoczesnym skróceniu czasu suszenia. Delikatne tkaniny można suszyć w niższych temperaturach – zimnym powietrzem.

System przeciwzmarszczkowy. Ta funkcja suszarki wdmuchuje chłodne powietrze do bębna w ciągu pół godziny po zakończeniu suszenia. W tym czasie bęben obraca się w krótkich odstępach czasu. Innym rozwiązaniem jest przedmuchiwanie bielizny wilgotnym powietrzem podczas schnięcia. Pamiętaj, zawsze lepiej włożyć do suszarki za mało bielizny niż za dużo. Prasowanie będzie później łatwiejsze.

Czas potrzebny do wysuszenia prania w pralko-suszarce.

Niestety w tej bajce jest jeden smok, którego nie da się pokonać. Czyli całkowity czas prania i czas suszenia. Czasy wahają się od 2,5 godziny do 11 godzin, w zależności od producenta i wybranego programu! Jeśli załadujemy pralkę do połowy, proces suszenia rozpocznie się automatycznie, jeśli jednak mamy więcej mokrego prania niż całkowita dopuszczalna pojemność suszenia – możemy być zaskoczeni, jeśli po praniu zapomnimy o odseparowaniu prania.

Jednak w obronie pralko-suszarki powiem, że przede wszystkim nie przeszkadza mi to ani nie utrudnia życia, bo i tak dzielę pranie na trzy części (jasną, ciemną i bardzo brudną: ręczniki, ściereczki, skarpetki itp.), więc nigdy nie pierz 9kg na raz (kiedy piorę pościel, nie suszę jej w suszarce – ale o tym w następnym dziale). Po drugie, uruchamiając pralko-suszarkę mogę ją zaprogramować do suszenia ubrań od razu, a jeśli to osobna jednostka to po praniu trzeba je włożyć do suszarki (więc opcja opóźniona nie zadziała na poranne pranie i suszenie ). Więc sam decydujesz, co jest dla Ciebie ważniejsze.

Czas suszenia prania w suszarce wynosi zwykle od 160 do 190 minut, czyli około 3 godzin. Istnieją jednak pewne skrajności: niektóre modele schną krócej niż 160 minut, a inne ponad 240 minut. Duża różnica, prawda?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *