Dom wolnostojący czy szeregowy ? Jaki typ tonu będzie dobry dla dużej rodziny

 

Dom wolnostojący sprawdzi się w przypadku dużej rodziny.

Dom szeregowy może być rozsądnym kompromisem pomiędzy mieszkaniem w apartamentowcu a własnym domem. Dom szeregowy może zastąpić kawałek własnej działki – ogród, który stwarza więcej możliwości zabudowy i użytkowania niż balkon w domu wielorodzinnym. Warto zastanowić się nad wszystkimi zaletami i wadami domu szeregowego, ponieważ pozwala on na podjęcie właściwej decyzji przy wyborze tego typu domu.

Domy wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej, w zabudowie szeregowej – każda z tych nieruchomości ma swoje wady i zalety. Powszechne przekonanie, że domy jednorodzinne są najwygodniejsze i najdroższe, okazało się błędem. Generalnie domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej są droższe niż domy jednorodzinne, biorąc pod uwagę cenę za metr kwadratowy.

Te ostatnie – czyli domy połączone w rzędzie, są alternatywą dla mieszkania w domu jednorodzinnym, ale są nawet mniejsze niż dom w zabudowie bliźniaczej. Z reguły mają niewielki ogródek bez dostępu od frontu do sąsiedztwa z tyłu iz boków. Zwykle są to również mniejsze nieruchomości – do 100 – 120 metrów. Kamienice są dobrym rozwiązaniem do zamieszkania w miejskiej zabudowie wielorodzinnej. Pozwala cieszyć się własnym ogrodem, tarasem, mieszkaniem itp. W teorii jest to najtańsza z trzech powyższych form, ale tylko w teorii, gdyż cena metra kwadratowego domu szeregowego jest zwykle wyższa niż domu jednorodzinnego.

Dom wolnostojący sprawdzi się w przypadku rodziny z dziećmi.

Jeśli rodzina z dziećmi kupuje kamienicę, ważne jest, aby być blisko placu zabaw, a nawet znaleźć takie miejsce na osiedlu. W pobliżu powinny znajdować się przedszkola lub szkoły, sklepy spożywcze, apteki i przychodnie lekarskie.

Rodziny zaczynające zmagać się z życiem na bloku w końcu decydują się na przeprowadzkę do własnego domu. Jednak nie każdy chce znaleźć odpowiednią lokalizację i czekać latami na zakończenie budowy – wolą kupować gotowe domy od deweloperów. Wiele z nich oferuje nie tylko proste domy jednorodzinne, ale przede wszystkim domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. O czym warto wiedzieć?

Alternatywą dla domu jednorodzinnego jest dom w zabudowie szeregowej. Jest to dom w apartamentowcu, a więc łączy w sobie cechy domu jednorodzinnego i mieszkania w apartamentowcu. To tańszy sposób na wykonanie własnych podłóg. Również sam koszt utrzymania jest znacznie niższy niż w przypadku wymarzonego domu jednorodzinnego z dużym ogrodem. Niektóre z nich są wspólne dla wszystkich mieszkańców, a sąsiednie ściany domu sprawiają, że są jeszcze cieplejsze. Sąsiedzi niekoniecznie są źli dla wszystkich. Niektórzy ludzie potrzebują codziennego kontaktu, lubią spotykać się przy kawie lub po prostu zamienić kilka uprzejmych słów w podróży. Współczesne osiedla szeregowe często posiadają prywatne place zabaw i boiska sportowe. Są to bezpieczne miejsca, co jest świetną wiadomością dla osób mieszkających samotnie lub rodzin z dziećmi.

zobacz również: Jak zamontować parasol na balkonie?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *