Jak przygotować mech do dekoracji ?

Mech należy wcześniej przygotować.

Użyj noża, aby delikatnie podważyć mech z doniczki, w której rośnie, aby przenieść mech wraz z rosnącą na nim warstwą podstawową. Jeśli wiemy, że od zebrania do włożenia mchu do garnka mija dużo czasu, możemy włożyć zebrane kawałki mchu do plastikowej torby, aby nie straciły wilgoci.

Proces stabilizacji powinien odbywać się podczas maksymalnego kwitnienia rośliny, aby wyglądała jak najpiękniej. W tym celu wybrano najpiękniejsze i najpiękniejsze okazy. Aby prawidłowo wykonać zabieg, trzeba użyć dużej wiedzy i umiejętności, kąpiel w roztworze również jest bardzo czasochłonna. Dzięki temu energia nie jest marnowana na okazy dalekie od ideału. Mech i mech użyte do naszych zielonych ścian wyglądały idealnie – zostały uchwycone w górnej części formy.

Chociaż samo przygotowanie mchu nie jest skomplikowanym procesem, można uczciwie przyznać, że robienie tego w domu często kończy się niepowodzeniem. Prawidłowy dobór stężenia roztworu może być bardzo trudny. Jeśli gliceryny jest za dużo, mech traci swoje właściwości – staje się tłusty i lepki. Z drugiej strony zbyt mała ilość glicerolu może uniemożliwić prawidłowe zachowanie wzrostu. Po pewnym czasie zaczął więdnąć i blaknąć, a powrót do pierwotnego stanu był niemożliwy. Kłopotliwe jest również ustalenie, kiedy roślina została w pełni zachowana. W zależności od wilgotności powietrza, gatunku, budowy, a nawet wieku rośliny stabilizacja może trwać 3 dni lub nawet 3 tygodnie.

Mech może być używany do celów dekoracyjnych.

Możesz użyć mchu chrobotkowego do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć na ścianie (możesz też zrobić własne. Jak? Więcej o tym później). Ekspozytor z mchu można również umieścić na ścianie w kuchni lub łazience, a nawet na całej ścianie z mchem. Mech można również wykorzystać jako „podszewkę” do wycinania znaków lub ozdobnych napisów. Dobrze prezentuje się we wnętrzach rustykalnych, nowoczesnych i skandynawskich. Jest niezastąpiony przy tworzeniu kompozycji kwiatowych (bukiety, ozdoby świąteczne, wieńce). Służy do tworzenia drzewek do terrariów, a nawet modeli lub miniaturowych gier. W niektórych częściach świata mech jest używany jako składnik potraw (oczywiście w świeżej, niemacerowanej postaci).

Możesz użyć skrobaka do stworzenia niepowtarzalnych obrazków na ścianie – wystarczy odpowiednia bordiura, tablica korkowa i klej warzywny. Możesz umieścić mech jako dekorację na ścianach, kuchniach, łazienkach lub wykonać całą ścianę z mchu (co w branży nazywa się „zieloną ścianą”). Ponadto może służyć do zasłaniania znaków lub ozdabiania napisów. Moss Moss nadaje się również do budek hodowlanych. Doskonale nadaje się do drewna i pasuje do każdego rodzaju wnętrz – rustykalnych, skandynawskich, nowoczesnych. Można go również wykorzystać do ozdabiania kompozycji kwiatowych (np. do ozdób choinkowych, bukietów czy wieńców). Służy również do tworzenia modeli szachownic i drzewek do terrariów lub modeli do gier, takich jak w Warhammerze. Co ciekawe, w niektórych częściach świata mech jest również składnikiem potraw (oczywiście w świeżej, niemacerowanej postaci).

Mech może ozdobić dużą powierzchnię lub mały kawałek ściany. Loga i napisy wykonujemy na zamówienie. Producent oferuje również mech do ścian obramowanych, przestrzenny obraz tworzony przez łączenie różnych rodzajów mchów i porostów.

Mech można wysuszyć wystawiając go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub ciepłego pomieszczenia.

Mech Mech nie wymaga podlewania – sam mech pochłania wilgoć z powietrza, ale w tym celu wilgotność w pomieszczeniu musi być utrzymywana powyżej 40% (standardowa wilgotność w domu), do 70%. Poniżej tej wilgotności mech zacznie wysychać. W takim przypadku należy jak najszybciej zadbać o odpowiednie nawilżenie pomieszczenia, np. za pomocą nawilżacza powietrza.

W skrajnie niesprzyjających warunkach wilgotnościowych mech wysycha, ale zachowuje swoje walory dekoracyjne. Jeśli struktura mchu stanie się twarda i sucha, nie dotykaj jej – może się łatwo kruszyć. Istnieje duża szansa, że ​​mech powróci do swojego gąbczastego i miękkiego kształtu po przywróceniu dobrych warunków wilgotnościowych. Zadrapanie renifera jest niezwykłą ozdobą, ponieważ jest naturalnym higrometrem, wskaźnikiem wilgotności powietrza. Pamiętaj, że zbyt suche powietrze w pomieszczeniu jest niezdrowe.

Mech, który można znaleźć w lasach, rośnie na pniach drzew lub kamieniach i potrzebuje wilgoci i światła słonecznego. W niczym nie przypomina jednak stabilnego mchu pokrywającego ściany salonu czy sypialni. Nie wymaga światła, radzi sobie w ciemnych pomieszczeniach i nie wymaga podlewania. Nawet bez światła i wody zachowuje swój kolor i strukturę oraz nie wymaga przycinania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *