Jak zrobić dekoracje na święta bożego narodzenia ?

Ozdobne wskazówki na Boże Narodzenie

Girlandy papierowe przedstawiające choinki, kolorowe bombki, bałwanki, Mikołaja, miniaturowe upominki czy płatki śniegu są świetną ozdobą w okresie świątecznym, ponieważ można je wykonać z dziećmi, a nie tylko kupić gotowe.

Grudzień to także czas wręczania prezentów. Zwyczaje związane z realizacją prezentów różnią się w zależności od kraju. Wieczorem 5-6 grudnia niektórzy z nas przywieźli prezenty z Petersburga. Święty Mikołaj. W Boże Narodzenie na południu Polski otworzyliśmy w Gwiazdorze prezenty od Aniołka, a także prezenty z Wielkopolski, Kujaw, Kaszub i Pomorza Zachodniego. Bez względu na to, kim jest prezent, zawsze jest pięknie zapakowany. Oto kilka pomysłów na efektowne udekorowanie świątecznej niespodzianki.

Święta to magiczne czasy, w których postacie z bajek ożywają. Otocz się mini domkami, krasnoludkami, dziadkami do orzechów i pozwól latać dekoracyjnym aniołom. Nie żałuj lampionów, wybieraj z dziećmi zabawne gadżety, które udekorują ich świąteczny pokój. Nie wszystko musi trafić na choinkę. Okna, kominki, konsole, parapety to świetne miejsca na ustawienie scen Andersena. Daj się ponieść fantazjom i poczuj magię Świąt!

Pomysły na świąteczne dekoracje

Aby stworzyć wesołą atmosferę podczas Świąt Bożego Narodzenia, niezbędne jest odpowiednie otoczenie. Wiele ozdób można wykonać samodzielnie, np. girlandy adwentowe lub na drzwi, ozdoby świąteczne i świece. W niektórych przypadkach możesz nawet wykorzystać własną kolekcję naturalnych materiałów, takich jak gałęzie lub szyszki, i pomalować je lub ozdobić. Oto 15 pomysłów na świąteczne dekoracje DIY.

Getty Images Świąteczny wieniec to jedna z najpiękniejszych ozdób świątecznych. Szczególnie te ręcznie robione są bardzo atrakcyjne. Można ich używać nie tylko na stołach, ale również jako ozdoby kominków, ścian, drzwi wejściowych, a nawet żyrandoli

Drugim pomysłem na zabawną świąteczną dekorację jest wykorzystanie gotowych gwiazdek – papieru lub wycinanki, które możemy dostać w niemal każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz – nie tylko w okresie świątecznym. Przywiązywaliśmy je sznurkiem do gałęzi o różnej wysokości (znalezione w lesie lub przyniesione z ogrodu), a całą gałąź również zawiesiliśmy na ścianie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *