Jak zrobić królika do dekoracji ?

Jak zrobić królika do reprodukcji.

Najpierw odetnij jajko styropianowe od spodu, aby mogło stać swobodnie. Następnie musimy przygotować naszą bazę. Wystarczy „futro” bez brązowej części (takie, że skorupa otacza młodą podstawę jakby od dołu). Usuwamy je. Podgrzej klej i połóż go kawałek po kawałku na jajka. Szybko, zanim klej stwardnieje, przyklej podstawę, jedna po drugiej, aby nie było pustych miejsc. polistyren. Najlepiej skleić je tak, aby układały się w jednym kierunku od góry do dołu.

Jak zrobić królika do dekoracji.

Króliczek w skarpetce jest na Wielkanoc, tak jak króliczek w skarpetce jest na Boże Narodzenie. Do wykonania królika potrzebna jest skarpetka wypchana ziarnem (okruchy, ryż…), mała gumka lub mocna nić/sznurek, samoprzylepne oczka lub pisak (jeśli jest to lekka skarpetka) .

Zrób dwa nacięcia w średniej kuli w miejscu, w którym chcesz umieścić ucho i włóż je do niego. Możesz również przykleić uszy. Na tym etapie królik jest w zasadzie gotowy. Ale jeśli pracujesz z dziećmi, jest mało prawdopodobne, że utkniesz w tej minimalistycznej, oszczędnej formie. Tutaj przydaje się czarny marker do rysowania oczu, nosa i ust królika.

Króliczek z jajek byłby piękną dekoracją wielkanocną! Wystrój jest bardzo oryginalny i co najważniejsze – prosty w wykonaniu. Obejrzyj film z instrukcjami i zaproś dzieci do wspólnej zabawy. Ze styropianowych jajek możesz też zrobić króliczka – wtedy możesz się nim bawić, nie martwiąc się, że się uszkodzi.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *