Jak zrobić dekoracje z cytryny ?

Twórz ozdoby cytrynowe z różnych materiałów.

Łańcuszki z suszonych plastrów cytrusów będą również niezwykłą ozdobą choinki. Do takich ozdób można użyć pierścionków tego samego rozmiaru, np. pomarańczowego lub kilku cytrusów, w różnych rozmiarach i kolorach. Poszczególne plastry nawleczone są na sznurek, oddzielone np. koralikami, pałeczkami wanilii, gwiazdkami anyżu, szyszkami lub orzechami (orzeszki trzeba przekłuć, aby dostać się do sznurka). Gotowy łańcuszek można również w wielu miejscach pokryć przezroczystym klejem i posypać sztucznym śniegiem, cukrem, kryształem lub brokatem. Bardzo fajny efekt uzyskamy też nawlekając na sznurek kilka plastrów pomarańczy i za pomocą tkanej wiklinowej kulki oddzielić je od pozostałych plastrów. Z choinki zwisają łańcuszki, w kilku miejscach zawiązuje się liny, a wierzch ozdobiony jest uroczą kokardką. Wykonywanie ozdób z suszonych cytrusów daje nam wiele satysfakcji i szeroki wachlarz wyobraźni, dlatego może być świetną rozrywką na ponure zimowe wieczory.

Jeśli chcemy czegoś bardziej skomplikowanego, jak suszone plastry pomarańczy, możemy je dodatkowo ozdobić, nakładając klej na brzegi i posypując brokatem lub małymi koralikami. Zagłębienie dysku można dodatkowo pokryć suchą gwiazdką anyżu.

Ta zabawna świnka cytrynowa to po prostu zabawna dekoracja na świąteczny stół. Ale ile pozytywnych emocji może wywołać! Możesz to zrobić szybko i łatwo. Zostanie rozsmarowana na stole, a następnie cytryna będzie mogła być dalej używana zgodnie z jej przeznaczeniem, np. picie herbaty z cytryną.

Mieszaj różne smaki cytryny, aby stworzyć niepowtarzalne dekoracje.

Wkładamy całą wiązkę czarnej porzeczki i jej liście. Poprawią również smak napoju. Możemy też posypać sokiem z cytryny – z umiarem, aby porzeczki miały jeszcze najsilniejszy smak. Możesz zabraknąć liści podczas nalewania do szklanki. W takim przypadku najlepszy jest czajnik z pokrywką.

Ułożenie kilku suszonych plastrów o różnych rozmiarach i kolorach jeden na drugim również daje ciekawe efekty, np. na wierzch dużego plasterka grejpfruta, przyklej mały plasterek pomarańczy, a na wierzch połóż mały plasterek cytryny najmniejszym plasterek limonki.

Jeśli mamy taką możliwość, przygotowując wodę z miętą i cytryną warto zastosować kilka różnych rodzajów mięty, dzięki którym nieco urozmaicimy smak napoju i będziemy mieli szerszy zakres ruchu. Jeśli chcesz pogłębić smak wody, możesz dodać ulubione owoce, takie jak jagody lub truskawki, aby idealnie dopasować.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *