Dekoracja kościoła Jak udekorować kościół na Wielkanoc ?

Udekoruj kościół na Wielkanoc.

Jak udekorować kościół na Wielkanoc? To oczywiście bardzo ważne pytanie. W okresie Wielkanocy kościół zasługuje na opiekę wiernych. Na tym skupiają się umysły wszystkich wierzących. Miejsce, w którym czcimy Jezusa, który do nas wraca. Jak więc zadbać o to wyjątkowe miejsce dla nas? Jak urządzić dom naszego Pana?

Od Wielkiego Czwartku trzeba udekorować ciemnię i swój grób. Dominującą kolorystyką w Wielki Czwartek jest biel, więc kwiaty również powinny nawiązywać do tego koloru. W tym dniu ustawiamy białe kwiaty na ołtarzu głównym, tabernakulum, ambonie i ciemni, ołtarzu kultu. Biały w tym dniu wyraża wdzięczność za sakramenty, które Chrystus pozostawił nam na ziemi.

Wielu ludzi, którzy mieszkają na ulicach parady Bożego Ciała, robi prywatne ołtarze przed swoimi budynkami, na balkonach lub po prostu ozdabia okna swoich mieszkań. Jak udekorować ołtarz na Boże Ciało w prywatnym domu? to jest bardzo proste. W centrum zawieszamy obraz Jezusa Chrystusa lub kielich unoszący się nad kielichem, kielich i kielich możemy również wykonać sami. Następnie umieszczamy dekoracje z żywych kwiatów i zielonych gałązek.

Stwórz piękną dekorację wielkanocną.

Po pierwsze, dekoracje wielkanocne powinny kojarzyć się z odrodzeniem. Więc muszą to być kompozycje kwiatowe, które sprawiają nam radość, ale pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej równowagi i unikaniu niepotrzebnej ekstrawagancji, ponieważ nie o to chodzi. Oczywiście dobrym pomysłem jest ułożenie kwiatów, że tak powiem, wijących się wzdłuż ołtarza. Powinieneś skupić się głównie na jasnych kolorach. Połączenie białych i żółtych kwiatów będzie idealne na tę okazję. Warto też zastanowić się nad palmami i baziami.

Popularne bratki, stokrotki, niezapominajki i pierwiosnki to idealne dekoracje wielkanocne. Na przykład mogą posłużyć do stworzenia pięknej dekoracji na wielkanocny stół lub do stworzenia oryginalnej świątecznej dekoracji na komodzie lub parapecie. Możemy zastosować tylko jedną roślinę – takie zestawienie wygląda na bardziej zorganizowane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć różne rośliny, np. niebieskie niezapominajki z białymi stokrotkami czy żółte pierwiosnki z fioletowymi bratkami. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

W okresie Wielkanocy nasze wnętrza ozdabiają kolorowe dekoracje, z wiosennymi kwiatami na pierwszym planie. Ścięte tulipany, żonkile, hiacynty i szafiry są często wykorzystywane w aranżacjach wielkanocnych. Figurki z jajkami wielkanocnymi, zajączkami i barankami, piórami lub baziami to typowe dekoracje na Boże Narodzenie. Ich główną zaletą jest to, że mogą zdobić nasze wnętrza dłużej niż kwiaty w wazonie. Poznaj najlepsze rośliny doniczkowe, które świetnie prezentują się w wielkanocnym wystroju.

zobacz również: Jak zamontować parasol na balkonie?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *