Ile kosztuje dekoracja sali weselnej ?

Koszty początkowe i wydatki na wystrój ślubu.

Kiedy nowożeńcy zaczynają planować swój ślub i wesele, często nie mają pojęcia, ile to będzie kosztować. Wiele osób myśli, że budżet na wesele to przede wszystkim sala, zespół, fotografowie i napoje, ale prawda jest taka, że ​​organizowanie wesela to wciąż wiele małych, ale drogich przedsięwzięć. Postanowiłam przyjrzeć się każdemu aspektowi ślubu z perspektywy kosztów i w tym artykule odpowiedzieć na pytanie, ile faktycznie zapłacimy za ślub 100 osób w 2022 roku.

Bez względu na to, który ślub wybierzesz – konkordowy czy cywilny, każdy ślub ma swoją cenę. Ile więc kosztuje ślub? W przypadku małżeństw cywilnych sama procedura jest bezpłatna, natomiast opłata za sporządzenie dokumentów potwierdzających zawarcie małżeństwa jest ustalona w wysokości 84 zł. Jeśli jesteś w związku małżeńskim z obcokrajowcem, będziesz potrzebować dokumentu potwierdzającego zdolność prawną przyszłego małżonka do zawarcia małżeństwa. Koszt takich dokumentów to około 38 zł. Osoby, które nie są na pierwszej umowie, czyli rozwiedzione lub wdowiec, ponoszą dodatkowe koszty. Skrócony akt małżeństwa z oświadczeniem o rozwodzie lub śmierci współmałżonka zwiększy koszt ślubu o 22 zł. Istnieje również możliwość przyspieszenia terminu ślubu, ponieważ standardowy czas oczekiwania to około miesiąca, więc jeśli komuś się spieszy, musi dopłacić 39 zł. W sumie śluby cywilne kosztują od 84 do maksymalnie 183 zł. Coraz większą popularnością cieszą się wesela w plenerze, ale w tym przypadku koszt znacznie wzrasta, ponieważ za cały proces pobierana jest opłata administracyjna w wysokości 1000 zł. Z opłaty tej zwolnione są osoby, które z ważnych powodów nie mogą wziąć ślubu w urzędzie. Ile kosztuje ślub kościelny? Podanie konkretnej kwoty jest w tym przypadku znacznie trudniejsze, ponieważ wszystko zależy od tego, gdzie bierzemy ślub. Księża parafialni w poszczególnych kościołach formalnie otrzymują tak zwaną „wszelką łaskę”, ale ta zasada rzadko ma zastosowanie. Opłaty kościelne obejmują:

Ile kosztuje zorganizowanie ślubu i wesela… To pierwsze pytanie, które młodzi ludzie zaczynają zadawać sobie po oświadczeniu o małżeństwie – przyszłej Pary Młodej. Nieważne, czy mają na to wystarczająco dużo pieniędzy, czy skromniejsze, to po prostu tańszy ślub. Okazuje się – jak we wszystkich innych sytuacjach, nawet najbardziej przyziemnych sytuacjach dnia codziennego, w tym ślubów i zaślubin – że sukces i powodzenie zależą od dobrej organizacji. Co to oznacza na weselach i weselach? Zacznij od opracowania dobrego budżetu weselnego.

Koszty i wydatki na wystrój ślubu.

Cennik ślubny w dużej mierze zależy od miejsca, w którym będzie odbywał się Wasz ślub, a przede wszystkim od tego, gdzie wyprawicie wesele. Dla przykładu ceny za „talerzyk” w mniejszych miejscowościach, wahają się od 120 zł do 200 zł, a w większych miastach mogą oscylować wokół nawet 300 zł. Jak zatem widać rozbieżności potrafią być wysokie. I podobnie wygląda to również jeśli chodzi o inne elementy wesela, czyli strój Panny Młodej i Pana Młodego, wynajęcie samochodu, fotografa, kamerzysty, etc. Dlatego też na samym wstępie tworzenia budżetu ślubnego, narzeczeni dla określenia przybliżonych kosztów i tego, ile mniej więcej będą musieli wydać na poszczególne kwestie związane ze ślubem i weselem, a ile środków zabezpieczyć na inne, korzystają z orientacyjnych, podanych w procentach sugerowanych zakresów cen. Te kształtują się następująco:

Niezależnie od tego, czy planujesz przyjęcie w stylu rustykalnym, glamour, boho, czy Hollywood, z pewnością zastanawiasz się, ile kosztuje wesele jak z bajki. Badania pokazują, że Pary Młode przeznaczają na ten cel około 50 tysięcy złotych. Warto jednak zauważyć, że coraz częściej przekraczają tę kwotę. Przygotowując budżet, należy uwzględnić nie tylko salę weselną, lecz także suknię ślubną, garnitur, zaproszenia, zespół/DJ, tort, fotografa i kamerzystę. Coraz więcej par decyduje się też na współpracę z wedding plannerem, który zadba kompleksowo o organizację wymarzonego przyjęcia.

Ile potrzeba nam na ślub i typowe wesele, np. dla 100 osób? Wszystko zależy od tego na ile potrafimy przytemperować nasze oczekiwania i jak skuteczni jesteśmy w negocjowaniu i ograniczaniu kosztów. Mówiąc z dużym uproszczeniu za ślub i wesele na 100 osób trzeba zapłacić od ok. 20 000 zł do 50 000 zł – i to nadal w wariancie ekonomicznym. Uśredniony koszt na osobę wynosi więc od 200 zł w najtańszym scenariuszu do nawet 500 zł. I to wcale nie jest szczyt kosztów. Tak naprawdę górnego limitu nie ma. Równie dobrze 20 tys. zł może kosztować sama suknia ślubna, gdy panna młoda bardzo się uprze.

Planowanie budżetu na dekorację sali weselnej.

A co jeśli przeznaczysz 3000 zł lub 2000 zł? Czy można udekorować tyle sal weselnych? z pewnością! O możliwości umeblowania naszego pokoju decyduje budżet. Drugim krokiem jest odpowiednie przedstawienie Twojej wizji wystroju sali lub wskazanie florysty/planisty ślubnego, który będzie odpowiedzialny za udekorowanie Twojej sali weselnej.

Jeśli pozwala na to budżet weselny, możesz skorzystać z fachowej pomocy, aby gustownie udekorować salę weselną. Profesjonalne studio florystyczne wiernie odda życzenia nowożeńców w zakresie stylu zdobniczego, harmonijnych kwiatów, świec, wazonów, balonów i drobiazgów do dekoracji stołu.

Planując budżet, każda para młoda bierze pod uwagę mniej więcej kwotę przeznaczoną na kwiaty i dekoracje ślubne. Oczywiście wszystko zależy od ilości tych ozdób, gdyż jedna panna młoda ograniczy się do bukietu ślubnego, inna zatrudni kwiaciarnię do udekorowania sali weselnej i najdrobniejszych elementów każdego pomieszczenia w kościele i kaplicy. Rodzina.

Udekoruj salę weselną za opłatą.

Istnieje wiele możliwości wynajmu sali weselnej. Mały pokój w remizie może kosztować nawet 500 zł. Jest to niska cena, ale nie obejmuje jedzenia, dekoracji ani innych przedmiotów. Za tę kwotę otrzymamy tylko jeden pokój, zgodnie z własnymi upodobaniami i możliwościami należy samodzielnie dokonać korekty do ślubu.

Ceny wnętrz ślubnych różnią się w zależności od firmy. Udekorowanie kościoła zaczyna się od około 400 zł, ale przy bogatszym układzie cena ta może sięgać nawet 900 zł. Za elegancką dekorację sali weselnej należy zapłacić od 800 do 2000 zł – wszystko zależy od dekoracji i użytych materiałów (świece, tkaniny, żywe kwiaty). Koszt zakupu auta wynosi 100 zł, jeśli chcesz zlecić wykonanie akcesoriów firmie, dodaj około 300 zł do kosztorysu.

Stylowy wystrój sali weselnej to piękny dodatek do całego wesela, ale nie musi to być dzieło profesjonalnej kwiaciarni. Jeśli nowożeńcy mają wolny czas, mogą wykonać własne ozdoby. Najważniejsze to odpowiednio wcześnie zamówić kwiaty, ułożyć je ze smakiem i ustawić na stole. Ta opcja jest tańszym rozwiązaniem, gdzie nowożeńcy mogą w pełni zrealizować swoją wizję wystroju. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie ozdobnych kamieni, wstążek, wazonów, świeczników, balonów czy oryginalnych banerów. Wtedy koszty są znacznie niższe, ponieważ nie obejmują godzin pracy kwiaciarni. Samodzielne udekorowanie sali weselnej będzie również szczególnym wspomnieniem.

Dekoracje z balonów na wesele Jak zrobić ?

Jak zrobić dekoracje balonowe na wesele.

Bukiety balonowe – jeden z największych trendów imprezowych ostatnich lat. Podczas wesela można zrobić z nich przepiękne kawałki, np. przy wejściu do pokoju lub mały bukiet, który z powodzeniem może zastąpić kwiaty na stole. Wybierz np. 7 balonów foliowych – dwa niebieskie (jasny i ciemny), dwa srebrne balony foliowe i gwiazdkę (najlepiej niebieską lub srebrną). Użyj ich do bukietów – umieść gwiazdki na wierzchu. W zależności od długości stołu ustaw 4-5 takich bukietów. Na tle zwykłego białego obrusu, białych sztućców i białych pokrowców na krzesła taka kombinacja balonów wygląda elegancko i wyrafinowanie. W przeciwieństwie do klasycznych bukietów, bukiety balonowe nie wymagają wazonu. Wystarczy przymocować je do niewielkiego ozdobnego ciężarka, który sam w sobie jest ozdobą i nie zajmuje dużej powierzchni na stole.

Z balonów bezhelowych z łatwością wykonasz własne balonowe dekoracje ślubne – wystarczy nadmuchać powietrzem niezbędną ilość balonów. Z balonów najlepiej jednak wykonać kolumny, girlandy, łuki czy ozdobne ściany, ponieważ nie unoszą się one same. 🎈 Opcjonalnie w tym przypadku możesz wybrać ozdobny patyczek z balonów, który sprawdzi się np. przy wejściu do sali weselnej.

Dekoracje balonowe na balony z helem? TAk! Projektując dekoracje balonowe na nowoczesne wersje ślubów i wesel, śmiało możesz wybrać bardzo duży okrągły balon wypełniony helem. 🤩 Na letnie wesela idealnym rozwiązaniem są te pastelowe kolory. Balony z helem możesz umieścić w przedpokoju swojej sali weselnej. Gdy „uwalnianie” jest powolne, będą niezwykłą ozdobą sufitu. Upewnij się jednak, że ich sznurki nie są zbyt długie, co może irytować gości.

Dekoracje balonowe na wesele.

Ozdoby balonowe ozdobione roślinami są bardzo popularne, zwłaszcza gdy panna młoda chce urządzić wesele w stylu boho. Winorośl można umieścić w balonach lub owinąć wokół liny jutowej i przywiązać do końca balonu. 🌾 Możliwe jest również utkanie kwiatów na pnączach, które pojawią się w wiązankach ślubnych i dekoracjach kościelnych.

Balonowe dekoracje ślubne pojawiają się nie tylko we wnętrzu sali, ale również w domach nowożeńców. Warto zwrócić uwagę na przezroczyste lateksowe balony wypełnione błyszczącym konfetti. Takie kompozycje błyszczą w słońcu i wyglądają jak duże, przewiewne bańki mydlane. Balon można urozmaicić dołączając ozdobny tiul (w dekoracjach w domu panny młodej) oraz małe czarne kokardki (w domu pana młodego) do wstążki na węższym końcu balonika.

Prezenty z balonami – pomysł, który zaskoczy gości i młode pary, a także będzie świetnie wyglądać na zdjęciach. Napompuj balony w kształcie serca helem i umieść je w dużym pudełku – im większe pudełko, tym więcej balonów zmieścisz w środku. Zawiąż karton efektowną błyszczącą wstążką i zawiąż efektowną kokardkę u góry prezentu. Podaruj młodzieńcowi prezent jeszcze przed wejściem do sali weselnej lub po wyjściu z kościoła. Kiedy otwierali prezenty, wiele balonów wychodziło z pudełka i unosiło się nad głowami gości. Żywy balonowy prezent to idealny symbol zwycięstwa w miłości, a zatem najważniejsza rzecz w dniu ślubu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *