Ile kosztuje suszenie drewna w suszarni ?

Ile energii potrzeba do suszenia drewna w suszarce?

Wiele zakładów obróbki drewna przetwarza rocznie blisko 10 000 metrów sześciennych tarcicy. Suszarnia do drewna w łańcuchu technologicznym jest kluczowym ogniwem w zapewnianiu jakości. Ilość drewna ładowanego do komory suszenia na raz jest bardzo różna. Czasem trzeba wysuszyć 6 metrów sześciennych, czasem nawet 100 metrów sześciennych. Główny czynnik przy wyborze wielkości komory suszącej można nazwać wydajnością.

Nie ma potrzeby podgrzewania komory podczas procesu suszenia. Wstępne podgrzanie suszarki jest konieczne tylko w dwóch przypadkach: przed uruchomieniem suszarki (początkowa temperatura cyklu drewna iglastego to ok. +18°C, dla drewna twardego ok. +28°C), w końcowej fazie suszenia grubego, twardego drewna. Oprócz tego dodatkowe źródła ciepła w kotłowni muszą być wyłączone. Wadą suszenia kondensacyjnego jest to, że wydłuża czas schnięcia drewna iglastego o około 30%, a dla grubych elementów z drewna liściastego o 50%.

Należy pamiętać, że względna wilgotność powietrza nie powinna spaść poniżej 90% rH dla drewna iglastego i 97% rH dla drewna twardego przed pierwszym włączeniem urządzenia. Zaleca się przechowywanie grubych elementów wykonanych z drewna liściastego przez co najmniej 24 godziny. Przy wilgotności względnej około 100%. Suszenie należy przeprowadzić według szczegółowego studium technicznego lub jeśli nie, według zasad podanych na schematach dostarczonych wraz z suszarką. W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury komorę należy przewietrzyć tak, aby temperatura nie przekroczyła dopuszczalnej wartości. Po osiągnięciu przez drewno odpowiedniego wysuszenia należy wyłączyć sprzęt i powoli schładzać drewno przez kilka godzin lub dni. Wyrówna to zawartość wilgoci w całej masie i zmniejszy stres. Średni czas schnięcia drewna do wilgotności 8% wynosi 12 dni (drewno iglaste) lub 30-60 dni (drewno twarde). Skrócenie czasu cyklu może spowodować pękanie lub uszczelnianie drewna.

Ile kosztuje suszenie drewna w suszarce?

Ekonomiczny zwrot to jedna z zalet sprzętu MAKIL PLUS. Kompleks suszenia drewna opłaca się średnio w ciągu jednego roku, ponieważ koszt suszenia 1 metra sześciennego, w tym konserwacja sprzętu, wynosi około 450 rubli. Dodatkowo zakup w pełni gotowej instalacji rozwiązuje problem utylizacji odpadów drzewnych. Jednocześnie zmieszane odpady mogą być nadal używane nawet przy wysokim udziale wilgoci.

Jeżeli suszenie drewna jest jednym z elementów linii do obróbki drewna, suszenie drewna jest opłacalne w przygotowaniu do sprzedaży produktu finalnego. Musisz odpowiedzieć na pytania, czy jest to serwis suchy, co chcesz wysuszyć, rodzaj, klasyfikacja, grubość. na jaką skalę. Czy planujesz traktować drewno inaczej niż suszenie? Jakiego sprzętu planujesz użyć, wielkości partii, czynnika grzewczego, typu napędu itp.

Cześć, to po prostu będzie służyć na sucho, bez obróbki drewna. Zakupiona suszarnia LE.KO będzie wyposażona w sterownik EMAS (Elektroniczny System Pomiarowo-Automatyczny), dzięki czemu można suszyć każdy rodzaj drewna o różnej grubości. Wydajność suszenia: około 4×110 metrów sześciennych. Ogrzewanie odbywa się za pomocą grzejnika żebrowego wykonanego ze stali nierdzewnej i aluminium o mocy 870 kW, temperaturze zasilania 85°C i temperaturze powrotu 65°C. Ponieważ energię cieplną można nabyć w pobliskich elektrowniach cieplnych, możemy zaoferować bardzo atrakcyjne ceny suszenia drewna. Lokalizacja: okolice Kościerzyny, woj. pomorskie

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *