Jak wietrzyć mieszkanie przy ogrzewaniu gazowym ?

W tym artykule omówiono sposoby wietrzenia mieszkania za pomocą ogrzewania gazowego.

Wentylacja jest niezbędna do utrzymania świeżego powietrza w Twoim domu. Jednak w sezonie grzewczym powoduje to nadmierne straty ciepła, co może prowadzić do wyższych kosztów ogrzewania. Jednak przestrzeganie kilku prostych zasad sprawi, że Twój dom będzie ciepły i świeży.

Wentylacja pozwala na utrzymanie właściwej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, zapewniając dopływ świeżego powietrza. Ma znaczenie dla dobrego samopoczucia członków rodziny i jest elementem profilaktyki chorób sezonowych. Jednak wielu obawia się, że wietrzenie mieszkań w sezonie grzewczym zwiększy rachunki za ogrzewanie. To chyba prawda – zdarza się to najczęściej wiosną, kiedy chcemy otworzyć okna, wciąż korzystając z ciepła. Jak skutecznie przewietrzyć mieszkanie w tym okresie, aby uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie? Dlaczego wymiana powietrza w mieszkaniu jest tak ważna niezależnie od pory roku?

Zakrywanie grzejników grubymi zasłonami, izolowanymi obudowami lub meblami może zmniejszyć prawdopodobieństwo nagrzania sprzętu nawet o 20%. Grzejnik powinien bez przeszkód ogrzewać pomieszczenie. Nieprzestrzeganie tej zasady zawsze spowoduje niepotrzebną utratę energii. Grzejniki można jednak odizolować od ścian zewnętrznych (zwłaszcza jeśli jakość ich izolacji jest wątpliwej jakości), co z kolei zmniejszy straty ciepła z pomieszczenia. Szacuje się, że zainstalowanie dedykowanych ekranów grzejnikowych w całym domu może zaoszczędzić 2,5-5%.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *